Vaizdo reportažai, parodos, bibliotekos YouTube kanalas

Bibliotekos YouTube kanalas

2019 m. Išnykę kaimai

Projekto „Koja kojon su vaikais ir anūkais. IRT mokymai vėlyviesiems naujųjų technologijų vartotojams“ veiklų apžvalga.

2019 m.  „Tauta ir žemė manyje“ (Kelmė)

Poezijos ir muzikos vakaras, skirtas Pasaulinei poezijos dienai.

2019 m. Septintieji Žemaitės skaitymai (Kelmė)
Konferencijoje pranešimus skaitė literatūros tyrinėtojai  D. Pauliukevičiūtė, R. Bleizgienė, E. Keturakienė, rašytojas, Žemaitės literatūrinės premijos laureatas D. Mušinskas, Telšių rajono savivaldybės K. Praniauskaitės VB darbuotoja J. Švėgždavičienė.  Skaitymų metu pristatyta knyga „Žemaitės skaitymai Kelmėje“ bei  grafikės Živilės Žvėrūnos darbų paroda „Simuliacija“. Žemaičių dounininkų tarme  rašytojos  tekstus skaitė aktorius V. Praspaliauskas.

2019 m. Vakaras su bardu Dariumi Leveckiu (Kelmė)

2019 m. Monografijos „Vaiguva“ pristatymas
Balandžio 19 d. vaiguviškiai ir svečiai rinkosi į monografijos „Vaiguva“ pristatymą, kuriame dalyvavo knygos vyriausioji redaktorė ir sudarytoja, autorė, gamtos mokslų daktarė Ieva Švarcaitė ir kiti bendraautoriai. Kartu paminėta I. Švarcaitės 80-ies metų sukaktis.

2018 m. Inovacijų virusas
Biblioteka įgyvendino projektą „Inovacijų virusas“, skirtą vaikų ir paauglių technologiniam raštingumui, kūrybiškukmui ugdyti bei skatinti susidomėjimą mokslo naujovėmis. Pagrindinė projekto rėmėja Lietuvos kultūros taryba, rėmėja – Kelmės rajono savivaldybė.

2018 m. Kelmės kino festivalis „Be spragėsių“ (Kelmė)
Spalio 12–15 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje surengtas nekomercinio kino festivalis „Be spragėsių“. Pagrindinė festivalio rėmėja Lietuvos kultūros taryba, rėmėja – Kelmės rajono savivaldybė.

2018 m. Inovacijų laboratorija (Kelmė)
2018 m. pradžioje Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje startavo projektas „Inovacijų laboratorija“. Projektu siekta šiuolaikinėmis priemonėmis skatinti Kelmės savivaldybės paauglių bei specialiųjų poreikių turinčių mokslevių laisvalaikio turtinimą, ugdyti jų kūrybiškumą ir technologijų raštingumą.

2018 m. R. Biržinytės literatūrinės premijos įteikimas ir Poezijos pavasarėlis (Kelmė)
Gegužės 17 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įvyko R. Biržinytės literatūrinės premijos įteikimo šventė ir Tradicinis poezijos pavasarėlis. Premija (po mirties) įteikta buvusiai Seimo narei, gydytojai, visuomenininkei Almai Monkauskaitei už knygą „Mano kadencija“.

2018 m. Europos dienos šventė Kelmėje 
Kartu su visa Europa minėdama kultūros paveldo metus, gegužės 9 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka surengė Europos dienos šventę „Šimtmečių istorijos“.

2018 m. „Vakarai, kurių nebuvo“ (Kelmė) 
Vlado Kalvaičio knygos pristatymas.

2017 m. Tapybos darbų „Obuoliukas džiaugiasi“ parodos pristatymas (Kelmė)
Parodos autorius ir pristatymo svečias – Gediminas Beržinis

2017 m. Fotoportretų parodos „Šimtmetį menantys vingiai“ pristatymas (Kelmė)
Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtos parodos autorė ir pristatymo viešnia – Virginija Olišauskaitė-Norkuvienė.

2017 m. Lietuvos rekordas – masiškiausias kūrinio skaitymas (Kelmė)
Minint 80-ąją viešosios bibliotekos Kelmėje įsteigimo sukaktį, skaitant Žemaitės kūrinį „Kaip Jonelis raides pažino“, pasiektas ir agentūros „Factum“ užfiksuotas masiškiausio kūrinio skaitymo rekordas.

2017 m. Paminėta Europos diena (Kelmė)
Ketvirtą kartą įvyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje remiama šventė „Visi keliai veda iš Romos“, skirta Europos dienai paminėti.

2017 m. Fotografijų parodos pristatymas (Kelmė, JIE)
Parodos autoriai ir pristatymo svečiai – kelmiškiai moksleiviai Danielius Strelkauskis ir Neimantas Meškauskas.

2017 m. Parodos „Žiemos mozaika“ pristatymas (Kelmė)
Parodos autoriai ir svečiai – Kelmės specialiosios mokyklos kompiuterinio grafinio dizaino, vektorinės grafikos bei fotografijos būrelio mokiniai bei jų mokytojas Valdas Kančauskas.

2016 m. Elektroninio sporto turnyrai (Kelmė, JIE)
Kelmėje, įgyvendinant Kelmės rajono savivaldybės JRT remiamą projektą „Elektroniniai sporto turnyrai“, spalio-gruodžio mėnesiais organizuotuose trijuose elektroninio sporto turnyruose savo jėgas išbandė ne tik Kelmės miesto ir rajono jaunimas, bet ir jaunimas iš visos Lietuvos.

2016 m. Susitikimas su rašytoja Virgina Šukyte (Kelmė, Lioliai)
Įgyvendinant projektą „Lietuvių autoriai vaikams“, mažieji Kelmės ir Liolių bibliotekų skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su žurnaliste ir rašytoja Virgina Šukyte.

2016 m. Bibliotekos svečias – „Labaiteatras“ (Kelmė)
Įgyvendinant projektą „Lietuvių autoriai vaikams“, vaikams parodytas nuotaikingas „Labaiteatro“ spektaklis-žaidimas „Aplink pasaulį 2“.

2016 m. Jaunimo inovatyvios erdvės veikla – filme „JIE – tai MES“ (Kelmė) 
Filme pristatoma jaunimo poreikiams pritaikyta erdvė bibliotekoje, sukurta įgyvendinant projektą „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“.

2016 m. Vasaros skaitymai (Kelmė) 
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, jaunieji skaitytojai buvo suburti į vasaros skaitymų užbaigimo šventę ir pakviesti aplankyti Velnių muziejų.

2016 m. LOL turnyras bibliotekos jaunimo inovatyvioje erdvėje
Pirmą kartą Kelmėje įvyko didelio jaunų žmonių susidomėjimo sulaukęs, pretenduojančio tapti olimpine sporto šaka elektroninio sporto turnyras.

2016 m. Kelmėje sukosi eko-karuselė (Kelmė)
Kelmėje trečius metus iš eilės paminėti Europos dieną po bibliotekos stogu į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje remiamus renginius susibūrė tiek maži, tiek dideli.

2016 m. Jaunimas varžėsi Dance central spotlight konkurse (Kelmė, JIE)
Judrus, informacinėmis technologijomis paremtas žaidimas subūrė vaikus ir jaunimą pasirungti judesio žaidimuose. Konkurso eiga domėjosi ir reportažą parengė jaunimo inovatyvios erdvės – JIE lankytojai, taip įtvirtindami žinias, įgytas projekto „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“ įgyvendinimo metu.

2016 m. Susitikimas su Mykolu Lepeška (Kelmė, JIE)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“ veiklų, JIE lankytojai buvo pakviesti į patirties dalinimosi susitikimą. Patirtimi vadybos ir inovacijų, socialinių projektų įgyvendinimo bei verslo srityse dalinosi susitikimo svečias Mykolas Lepeška.

2016 m. Auksinio proto kovos Kelmėje
Intelektualus žaidimas „Auksinis protas“ Kelmėje subūrė septynias taip mėgstančių pramogauti komandas. Kovų eiga domėjosi ir reportažą parengė jaunimo inovatyvios erdvės – JIE lankytojai, taip įtvirtindami žinias, įgytas projekto „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“ įgyvendinimo metu.

2016 m. Jaunimo poreikiams atidaryta Jaunimo inovatyvi erdvė – JIE (Kelmė)
Visuomenei pristatytas projekto „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“ rezultatas – nauja, inovatyvi, jaunimo poreikiams pritaikyta erdvė Kelmės mieste – JIE.

2015 m. Labai netikėti skaitymai bibliotekoje (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos moksleiviai buvo pakviesti į popietę „Teksto ir šokio interpretacija“. Popietės viešnia – šokėja, Muzikos ir teatro akademijos studentė Eglė Kančauskaitė.

2015 m. Susitikimas su dailininke ir knygų vaikams autore Lina Žutaute (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, gausus Kakės Makės gerbėjų būrys buvo pakviestas į susitikimą su Kakės Makės personažo kūrėja, dailininke ir knygų vaikams autore Lina Žutaute.

2015 m. Šeštieji Žemaitės skaitymai (Kelmė)
Lietuvių literatūros mėgėjai buvo pakviesti į tradicinius, šeštuosius Žemaitės skaitymus, kuriuose pranešimus skaitė Eglė Keturakienė, Dalia Pauliukevičiūtė, Aldona Ruseckaitė.

2015 m. Projekto „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“ startas (Kelmė) 
Suinteresuotoms šalims pristatytas projektas „Inovatyvi bibliotekos erdvė – jaunimo saviraiškai“. Tai vienas iš 44-ių Lietuvos viešųjų bibliotekų parengtų bendruomenėms skirtų projektų, gavusių Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansavimą.

2014 m. Bibliotekos viešnia – dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su žinoma dailininke Lina Eitmantyte-Valužiene. Susitikimo metu viešnia savo gimtojo miesto – Kelmės – bibliotekoje pristatė ir įvairioms knygoms sukurtų iliustracijų parodą. Premija (po mirties) įteikta gydytojai, visuomenininkei Almai Monkauskaitei už knygą „Mano kadencija“.

2014 m. Susitikimas su menininku Kęstučiu Kasparavičiumi (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su žymiu lietuvių dailininku, tekstų vaikams autoriumi, rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi.

2014 m. Vasaros skaitymai (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, populiarinančias lietuvių autorių kūrybą, jaunieji skaitytojai buvo suburti į vasaros skaitymų užbaigimo šventę ir pakviesti į aplankyti Katinų muziejų.

2014 m. Penktieji Žemaitės skaitymai (Kelmė)
Lietuvių literatūros mėgėjai buvo pakviesti į tradicinius, penktuosius Žemaitės skaitymus, skirtus rašytojos Žemaitės asmenybei pagerbti, pasidalinti naujomis įžvalgomis apie jos visuomeninę veiklą, kūrybą. Pranešimus skaitė Ramunė Bleizgienė, Birutė Avižienė, Amelija Mykolaitytė, Violeta Šoblinskaitė. Skaitymai organizuoti įgyvendinant projektą „Penktieji Žemaitės skaitymai ir Žemaitės literatūrinės premijos įteikimas“.

2014 m. Įteikta 43-ioji Žemaitės literatūrinė premija (Kelmė, Ušnėnai)
Ušnėnuose, prie P. Višinskio muziejaus įteikta 43-ioji Žemaitės literatūrinė premija. Šios premijos laureatu tapo rašytojas Romas Sadauskas. Premija skirta už eseistinį romaną „Gyvenimas prie vieškeluko“. Premijos įteikimo šventė organizuota įgyvendinant projektą „Penktieji Žemaitės skaitymai ir Žemaitės literatūrinės premijos įteikimas“.

2014 m. Kelmėje paminėta Europos diena (Kelmė)
Paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-metį, pasidžiaugti Europos Sąjungos šalių bendryste ir iškeltais tikslais, o ypač taikos ir vienybės siekiu, kelmiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į spalvingus Europos dienos renginius, kuriuos rėmė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

2014 m. Vidurdienio skaitymai su Kristijonu Donelaičiu (Kelmė)
Nacionalinė bibliotekų savaitė Kelmėje pradėta Vidurdienio skaitymais. Lietuvos Respublikos Seimui 2014-uosius paskelbus lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio metais, skaitymai, talkinant Kelmės „Kražantės" progimnazijos moksleiviams, pradėti ištraukomis iš K. Donelaičio kūrybos.

2013 m. Susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute (Kelmė, Elvyrava)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės bibliotekos jaunieji lankytojai ir Elvyravos pagrindinės mokyklos moksleiviai buvo pakviesti į susitikimą su knygų vaikams autore Neringa Vaitkute.

2013 m. Vasara su knyga (Kelmė)
Įgyvendinant projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemones, populiarinančias lietuvių autorių kūrybą, jaunieji skaitytojai buvo suburti į vasaros skaitymų užbaigimo šventę ir pakviesti aplankyti Dionizo Poškos muziejų.

2013 m. Bibliotekoje svečiavosi rašytojas Paulius Juodišius (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės bibliotekos jaunieji lankytojai pakviesti į susitikimą su rašytoju ir dailininku Pauliu Juodišiumi.

2012 m. Susitikimas su Ilona Bumblauskiene (Kelmė, Maironiai)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės ir Maironių bibliotekų jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su rašytoja, žurnalų vaikams „Nykštukas“ ir „Kutis“ redaktore Ilona Bumblauskiene.

2012 m. Susitikimas su rašytoja Kristina Gudonyte (Kelmė, Šaukėnai)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės ir Šaukėnų bibliotekų jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su rašytoja, jaunimo tarpe populiarių knygų autore Kristina Gudonyte.

2012 m. Vaizdo projektas „Žemaitė ir Ušnėnai“ (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Ketvirtieji Žemaitės skaitymai“ priemonių, sukurtas vaizdo projektas „Žemaitė ir Ušnėnai“. Vaizdo pasakojime mintimis dalinasi profesorė Viktorija Daujotytė, Žemaitės proanūkė Aldona Janavičienė, per filosofiškai lyrišką prizmę atskleista išskirtinė Ušnėnų reikšmė Žemaitės gyvenime ir kūryboje.

2012 m. Ketvirtieji Žemaitės skaitymai (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Ketvirtieji Žemaitės skaitymai“ priemonių, kelmiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į Ketvirtuosius Žemaitės skaitymus. Skaitymų metu pristatytas vaizdo filmas „Žemaitė ir Ušnėnai“, išklausyti Dalios Čiočytės, Ramunės Bleizgienės, Birutės Jonuškaitės, Mildos Dinapaitės pranešimai. Ištraukas iš Žemaitės kūrybos skaitė aktorė Liucija Zobūraitė.

2012 m. Vasaros skaitymai (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, įvyko vasaros skaitymų baigiamasis renginys, kurio metu pagerbti aktyviausi vasaros skaitymų dalyviai.

2012 m. Žemaitės literatūrinė premija – žemiečiui Vladui Kalvaičiui (Kelmė, Užventis)
Užvenčio malūno terasoje įteikta 42-oji Žemaitės literatūrinė premija. Šios premijos laureatu tapo didžiulio susidomėjimo sulaukusio novelių romano „Sustiprinto režimo barakas“ autorius tytuvėniškis (Kelmės r.) Vladas Kalvaitis.

2012 m. Europrotų startas (Kelmė)
Kelmėje startavo įdomus, linksmas, intelektualus ir turiningas komandinis žaidimas – Europrotai.

2011 m. Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene (Užventis)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Užvenčio bibliotekos jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikmą su rašytoja Nijole Kepeniene.

2011 m. Susitikimas su poete Alma Karosaite (Kelmė, Pagryžuvys)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės ir Pagryžuvio bibliotekų jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su poete Alma Karosaite.

2011 m. Vasaros skaitymai (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į vasaros skaitymų baigiamąjį renginį, kurio metu pagerbti aktyviausi vasaros skaitymų dalyviai.

2011 m. Kampanija „Saugus internetas bibliotekose“ (Kelmė)
Kelmėje svečiavosi projekto „Bibliotekos pažangai“ komanda, kuri mobilioje bibliotekoje-palapinėje pristatė interaktyvias bibliotekos paslaugas vaikams ir suaugusiems.

2011 m. Poezijos pavasarėlis ir R. Biržinytės literatūrinės premijos įteikimo šventė (Kelmė)
Tradicinio Poezijos pavasarėlio metu buvo paskelbtas penkioliktasis Reginos Biržinytės literatūrinės premijos laureatas. Juo tapo literatas ir žurnalistas Bronislavas Klimašauskas. Literatūrinė premija šiam autoriui skirta už rinkinį „Toks gaivus vieversėlių lietus“.

2011 m. Kuriame naujovišką biblioteką (Kelmė)
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir projekto „Bibliotekos pažangai“ inicijuotos diskusijos metu, stebint internetinę transliaciją „Kuriame naujovišką biblioteką“, bibliotekų politikos rajone formuotojai, bibliotekos partneriai, darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutavo apie bibliotekų problemas ir perspektyvą.

2011 m. Parodos „Kelmės miesto padavimai“ pristatymas (Kelmė)
Parodos autorius ir pristatymo svečias – dailininkas Andrius Seselskas.

2010 m. Edukacinė pamokėlė apie poetę Violetą Palčinskaitę (Kelmė)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Kelmės darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“ moksleiviai buvo pakviesti į edukacinę pamokėlę, kurios metu turėjo galimybę išgirsti poetės Violetos Palčinskaitės gyvenimo istoriją, susipažinti su jos kūryba vaikams.

2010 m. Edukacinė pamokėlė apie Žemaitę (Junkilai)
Įgyvendinant vieną iš projekto „Lietuvių autoriai vaikams“ priemonių, Junkilų pradinės mokyklos moksleiviai buvo pakviesti į edukacinę pamokėlę Junkilų bibliotekoje, kurios metu turėjo galimybę išgirsti rašytojos Žemaitės gyvenimo istoriją, susipažinti su jos kūryba vaikams.