2020 metų renginiai

Metai palydėti tradiciniu poezijos ir muzikos vakaru

2019 12 16

Metai palydėti tradiciniu poezijos ir muzikos vakaru

Gruodžio 13-osios pavakarę Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje surengtas tradicinis poezijos ir muzikos vakaras „Baltas žiemos ilgesys“. Sausakimšoje bibliotekos skaitykloje įvyko susitikimas su ypatinga šio vakaro viešnia – žurnaliste, kultūros ir politikos veikėja, poete, daugybės dainų tekstų autore Dalia Teišerskyte.

Kelmiškių šiltai sutikta poetė susitikimą pradėjo eilėraščiais iš 2016 m. išėjusios knygos „Ir aš ten buvau. Užrašai apie tremtį“, pasidalijo prisiminimais apie tremtyje praleistus metus, ten sutiktus žmones. Nežiūrint į visą tremties siaubą, karceryje kartu su močiute už bandymą pabėgti praleistas dienas, alinantį darbą, D. Teišerskytė sakė ten sutikusi ir labai puikių, „didelės“ sielos žmonių. Poetė skaitė eiles ir iš anksčiau išleistos knygos „Slenkstis“, kalbėjo apie įvairias veiklas skirtingais gyvenimo etapais, įgyvendintas iniciatyvas, ypač kultūros srityje, būnant LR Seimo nare, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Iš viešnios lūpų nuskambėjo keletas eilėraščių apie rudenį. Poetė pripažino, kad ruduo – dažna jos eilėraščių tema, o taip yra galbūt todėl, kad pati yra gimusi šiuo metų laiku.

Renginio dalyviai neliko abejingi ne tik jautriai ir svajingai D. Teišerskytės kūrybai, šiltam bendravimui, bet ir jaunųjų atlikėjų – Džiastinos Laurutytės ir Justo Juškevičiaus atliekamoms dainoms ir gitaros muzikai.

Virginija Navikienė, Žemaitės biblioteka