2020 metų renginiai

Gamta rudens akimis

2020 11 09

Lapkričio mėnesį Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje veiks Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokinių virtuali kūrybos darbų paroda „Gamta rudens akimis“. Moksleivius meno subtilybių moko mokytojos Deima Bialaglovienė ir Lina Užomeckienė.

Kas šiuo metu gali būti gražiau už gamtą? Kiekvieno akį traukia gamtos spalvų įvairovė, ir tuomet norisi pabandyti bent dalį rudenėjančios gamtos grožio perkelti ant popieriaus lapo. Nors rudenį dangų dažniau skalauja nemalonūs lietūs, kartais paskutiniais mielais spinduliais palepina ir saulė. Šiomis akimirkomis galime pamatyti tikrąjį rudens grožį, kai gamta ne tik „nusimeta rūbą“, bet ir nusidažo visa įspūdinga spalvų palete. Tokias nuostabias akimirkas, kai saulė nugali apniukusį dangų, puikiai savo piešiniuose perteikė menų mokyklos moksleiviai.

Keramika – malonus ir raminantis darbas su moliu. Vaikams molis – lyg savotiška terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti – suteikia daug džiaugsmingų akimirkų. Lipdymas iš molio išlaisvina fantaziją bei skatina erdvinį pojūtį. Užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su molio plastinėmis savybėmis, mokosi lipdyti reljefinius kūrinius, glazūruoti. Būtent čia jie mokosi ne tik lipdymo meno, bet ir lavina vaizduotę, ugdo bendravimo įgūdžius.

Kartais kūrybinis darbas išsitęsia net keletą savaičių. Norint pasiekti rezultatų, reikia įdėti darbo ir kantrybės. Paprasti dalykai, paliesti ir kuriami vaiko rankomis, tampa labai mieli, jaukūs ir be galo subtilūs. Darbeliai atlikti nepaprastai kruopščiai ir atidžiai, bet, svarbiausia, su dideliu tikėjimu, kad tai, ką jie daro, yra reikalinga.

Parodą parengė Skaitytojų aptarnavimo-informavimo skyriaus darbuotojai Danguolė Garnienė, Audronė Stonaitienė ir Rolandas Kančauskas.

Parodą žiūrėti čia: 

Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės biblioteka