2020 metų renginiai

Saugaus eismo mėnuo bibliotekoje

2020 10 16

Jau kelerius metus iš eilės rugsėjo mėnesį Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka mažiesiems lankytojams organizuoja įvairias veiklas, skirtas saugaus eismo tema.

Prasidėjęs ruduo miesto gatves pripildo mažųjų eismo dalyvių, skubančių į mokyklas ir į namus. Intensyvėjant eismui, svarbu pasiruošti kylantiems iššūkiams gatvėse ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams. Prie akcijos kaip visuomet su entuziazmu prisijungė bibliotekos globėja, Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus komisarė inspektorė, knygos „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autorė, mūsų kraštietė Aistė Dijokaitė. Atostogaudama gimtajame mieste bibliotekos globėja jauniesiems lankytojams atvežė dovanų: atšvaitų, liemenių, knygų bei suvenyrų su saugaus eismo atributika.

Visą rugsėjo mėnesį jaunieji bibliotekos lankytojai sprendė įvairaus amžiaus vaikams skirtus testus saugaus eismo tema, dalyvavo piešinių konkurse „Kelmės gatvėmis vaikštau saugiai“, edukaciniuose užsiėmimuose „Kelio ženklai“, spalvino su eismo saugumu susijusius piešinius, taip pat dalyvavo filmo „Policijos bičiulio Amsiaus patarimai“ peržiūroje. Pokalbių metu vaikai buvo supažindinti su svarbiausiomis saugaus eismo taisyklėmis, raginami visada kelyje elgtis dėmesingai, mokomi atsakomybės už save ir kitus bei suprasti, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas tarpusavio pagarba ir atsargumu.

Bibliotekos vaikų erdvėje taip pat veikė informacinių leidinių paroda ,,Kelių eismo taisyklės vaikams“, kurios eksponatus vartydami, visi norintys galėjo rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Skubančiame pasaulyje eismo saugumo įgūdžių ugdymas mokykliniame amžiuje yra neišvengiama būtinybė. Priminti gal paprasti, bet svarbūs dalykai, tokie, kaip tinkamai pereiti gatvę be šviesoforo, kaip teisingai vestis dviratį ar paspirtuką per perėją ir panašūs, padės vaikams saugiai pasiekti mokyklą ir namus bei išvengti nelaimių. Vasarai pasibaigus, pamirštame, kad dienos nebėra tokios ilgos, vakarai tampa kur kas tamsesni, todėl net menkiausia detalė, tokia kaip atšvaitas, gali išsaugoti sveikatą ar išgelbėti gyvybę. Akcijos organizatorių padovanoti atšvaitai padės būti matomais tamsiuoju paros metu. Atšvaitas rudenį turėtų būti pagrindinis kiekvieno vaiko aksesuaras.

Saugumas gatvėje ir kelyje – svarbi tema ne tik šalyje, bet ir mūsų rajone, todėl prisidėti prie žinių saugaus eismo tema suteikimo yra visų pareiga.

Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės biblioteka