2020 metų renginiai

Fotografijų paroda „Balučių išdaigos“

2020 09 15

  „...Nepatikėsite, buvo murzinos balutės, o dabar štai – fotomodeliai. Tos balutės tikros išdykėlės. Iš pirmo žvilgsnio paprastos, pilkos ir neįdomios, o tik prieini arčiau – debesėlis nuogas jose maudosi, saulutė braido iš paskos, o būna vėjas lyg šukomis braukia balutei per pakaušį ir šiaušia bangeles, tarsi plaukus. Ir kiek visokių piešinių jose gyvena. Pažiūrėkite patys... Tik vieno nesuprantu – kas tas nematomas dailininkas? Turiu jam daugybę klausimų – kaip jis visur suspėja, kur jo spalvos, kada jis ilsisi, kodėl jo vardo niekas nežino, ką jis mėgsta veikti, kai nepiešia, ir kaip būtų galima su juo pasikalbėti... Gal jūs žinote? Jei taip, parašykite man laiškelį. Lauksiu...“. Šiais žodžiais į jaunuosius Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos lankytojus kreipiasi kūrybininkė Ilona Bakšė-Bumblauskienė, parodos „Balučių išdaigos“ autorė.
 
I. Bakšė-Bumblauskienė – žurnalo „Kutis“ autorė ir redaktorė, IBBY Lietuvos skyriaus narė, įvairių edukacinių idėjų generatorė. Menininkė yra parašiusi eilėraščių ir eiliuotų pasakų vaikams: „Pasaulis vaiko akimis“ (2005), „Katino pyragas“, „Šimtakojo batai“ (abi 2009), Laukiam Kalėdų“ (2015), kartu su dailininkais sukūrusi kelias dešimtis spalvinimo, užduočių, edukacinių ir pažintinių knygelių. I. Bakšė-Bumblauskienė mielai dalinasi specialiai sukurtais geros nuotaikos ir vaikų užimtumui namuose skirtais įvairiais žaidimais bei nuotaikingais filmukais, kuriuos galima surasti socialiniame tinkle YouTube kanale „ABC pilis“.
 
Bibliotekos vaikų erdvėje eksponuojamoje fotografijų parodoje galima susipažinti su balutėse gyvenančiais antinu-statybininku, kompiuteriniu pelėdžiuku raudonomis akimis, smėlio mergaite, vandens nykštuku, lietaus viščiuku, įšalusiu ledo luite, dinozauru ir kitais herojais. Autorės fotografijos kviečia ne tik po balas braidyti, bet pastebėti gamtos grožį, nedidėlėje balutėje pamatyti saulės atspindį, dalintis bei dovanoti grožį kitiems.
 
Fotografijų paroda „Balučių išdaigos“ Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje veiks rugsėjo–spalio mėnesiais. Maloniai kviečiame apsilankyti.
 
Danguolė Garnienė, Žemaitės viešoji biblioteka