2020 metų renginiai

Konkurso „Sidabro vainikėlis 2020“ dalyviai stebina kūrybingumu

2020 03 25

Šiais metais jau aštuntą kartą Lietuvos nacionalinis kultūros centras rengia šalies mokinių liaudies dailės konkursą, kuriuo siekiama įskiepyti moksleiviams meilę liaudies kūrybai, puoselėti liaudies dailės tradicijas. Šiųmetinis konkursas, skirtas Tautodailės metams paminėti, skatino dailės parodas rengti ne tik regionuose, savivaldybėse, bet ir ugdymo įstaigose, taip suteikiant galimybę kuo daugiau moksleivių parodyti savo dailiųjų amatų įgūdžius.
 
Jau keletą metų konkursas „Sidabro vainikėlis“, kurio rajoninį turą organizuoja Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, vyksta Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje. Šiemet konkurse dalyvavo mokiniai iš Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos (mokytojas V. Paulionis), „Kražantės“ progimnazijos (mokytojai D. Vaičiulienė, E. Antanaitis), Kelmės specialiosios mokyklos (mokytojai E. Visockas, J. Kasperavičūtė), Tytuvėnų gimnazijos (mokytojas E. Baranauskas), Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus (mokytoja D. Baltrušaitienė) ir Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos (mokytojas V. Andriuška).
 
Bibliotekoje surengtoje parodoje buvo galima pasidžiaugti moksleivių kūrybiškumu, kruopštumu bei darbų įvairove – iš medžio dailiai išraižytomis verpstėmis, nagingai išskaptuota Užgavėnių kauke, lino raižiniais ir kt. Komisijos atrinkti geriausi darbai iškeliaus į Telšiuose vyksiantį regioninį turą.
 
Danguolė Garnienė, Žemaitės viešoji biblioteka