Lietuvos duomenų bazės

PRENUMERUOJAMOS LIETUVOS DUOMENŲ BAZĖS

INFOLEX

Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Prieinama tik bibliotekoje.

El. knygos internetinėje bibliotekoje "Vyturys"

Iki 2020 gruodžio 31 d. registruoti Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vartotojai turi galimybę nemokamai skaityti vaikams ir jaunimui skirtas el. knygas internetinėje bibliotekoje www.vyturys.lt.
Šioje internetinėje bibliotekoje yra 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytų pagal klases arba amžiaus grupes. „Vyturio“ bibliotekos knygas kruopščiai atrinko vaikų literatūros ekspertai ir patys vaikai. Taigi čia nerasite nuobodžių vienadienių skaitinių.
Norint skaityti knygas reikia užsiregistruoti ir susikurti savo paskyrą. Registruojantis reikės suvesti prisijungimo kodą, kurį suteiks bibliotekos darbuotojas. Paskyroje bus galima matyti jau perskaitytas knygas, su skaitymu susijusią statistiką. El. knygoms skaityti yra reikalingas interneto ryšys, jas galima skaityti savo kompiuteryje ir mobiliuosiuose įrenginiuose bibliotekoje ar namuose.
Vienu metu galima skaityti kelias knygas, o skaitymo laikas yra neapribotas. Skaitant galima užsirašyti pastabas, kilusias mintis, pasikeisti teksto šrifto dydį ar stilių, taip pat kurti savo knygų lentyną.
Norėdami pasinaudoti šia paslauga ir gauti internetinės bibliotekos „Vyturys“ dovanų kodą kreipkitės el. paštu vaikai@kelmeszemaitesvb.lt

LAISVAI PRIEINAMOS LIETUVOS DUOMENŲ BAZĖS

U-PAVELDAS

Duomenų bazėje pateikiami susisteminti duomenys apie Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Brazilijoje, Čilėje, Danijoje, Estijoje, Indijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Karaliaučiaus srityje, Kirgizijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje esantį Lietuvai reikšmingą nekilnojamąjį kultūros paveldą, kilnojamąsias kultūros vertybes, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veiklą užsienyje ir t. t. Lietuvai reikšmingų kultūros paveldo vertybių, esančių užsienyje, paieška toliau tęsiama, o informacija nuolat pildoma.   

Siūlome naudotis laisvai prieinamais Mykolo Romerio universiteto elektroniniais mokslinės informacijos ištekliais, kur rasite daugiau nei 230 e. knygų ir 11-oje mokslo žurnalų publikuojamus straipsnius įvairiomis temomis:

MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazė

MRU leidžiamų mokslo žurnalų tinklalapis

MRU eBooks elektroninių knygų duomenų bazės naudojimosi vadovas