Užvenčio bibliotekoje – meninė terapija „Paukščiai“

Užvenčio bibliotekoje kovo 7 d. vyko Dianos Stelmakovaitės tapybos darbų parodos „Paukščiai“ pristatymas ir meninės terapijos užsiėmimas. Kas iš tikrųjų vyksta, kai vaikas tapo, piešia, lipdo tik sau? Pasirodo, atsakymas yra paprastas. Kurdamas žmogus susitelkia į save, mokosi savistabos. Meno terapijos metodas visiškai nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti gydantis, ugdantis ar atpalaiduojantis.

Į parodos pristatymą ir meno terapiją atvyko gausus būrys bibliotekos skaitytojų, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos prailgintos grupės ir Kelmės maltiečių Užvenčio vaikų dienos centro mokiniai, lydimi mokytojos G. Montriminės.

Pristatydama savo tapybos darbus, parodos autorė papasakojo, kad jie susiformavo iš gerų emocijų. „Paukščiai simbolizuoja atgijimą, viltį, svajones, galimybes ir visa, kas gražu ir didinga, tokie ir mano paukščiai. Apsidairius aplinkui, dažnai matau liūdnus veidus, o juk, kaip pasakytų Viktoras Franklis, mes galėtume gyventi rojuje. Šie paukščiai turėtų mums priminti, kad rojų pamatyti galime apsidairę aplinkui ir pradėję pastebėti gražius, pozityvius dalykus, smulkmenas, kurios mums atrodė savaime suprantamos, kaip paukščių giesmės, kurių mes taip pasiilgstame po gilios žiemos ramybės“ – pasakojo D. Stelmakovaitė.

Diana veda užsiėmimus vaikams, kurie neleidžia pamiršti, kaip spalvingai atrodo pasaulis. Vaikai yra slegiami perdėto racionalumo, kuris nuskurdina jų vaizduotę. Kartais, to nesuprasdami, žmonės „apkarpo“ vaikams sparnus, todėl bibliotekoje vykdytame užsiėmime vaikams buvo parinkta meninės terapijos užduotis, kurioje jie galėjo sukurti savo fantastinį paukštį. Jį sudarė trys esmines detalės, kurių meninis dekoravimas ir turėjo atskleisti vaiko energetinę savijautą, improvizacinius gebėjimus, laisvumo ir užtikrintumo pojūtį.

Pasibaigus užsiėmimui, vaikai buvo kupini gerų emocijų ir namo išskubėjo nešini savo sukurtais paukščiais.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka