Pasigarsink knygą!

ELVIS (Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) – tai virtuali biblioteka skaitantiems savaip. ELVIS fonduose saugoma 13 tūkst. pavadinimų populiarių įgarsintų knygų, įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY formatais).

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kaip prisijungti prie ELVIS?

Išmaniojo įrenginio naršyklėje rinkite elvis.labiblioteka.lt
Jei neturite oficialiai nustatytos regėjimo negalios, bus reikalinga pažyma, patvirtinanti, kad negalite skaityti įprasto spausdinto teksto. Paprasčiausias būdas – pažymą nufotografuoti išmaniuoju telefonu ir pateikti nuotrauką. Jei registruojasi nepilnametis, reikės pateikti tėvų (globėjų) sutikimą naudotis sistema. Jei registruojantis kilo klausimų, galima skambinti tel. 8 667 80 541.

Kaip gauti pažymą?

Pažymą gali išduoti šeimos gydytojas (dokumente turi būti nurodyta, kad dėl sveikatos būklės  Jums rekomenduojama skaityti garsines knygas).
Jei Jūsų vaikas turi skaitymo, mokymosi ar raidos sutrikimą, tiks logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.
Suaugusiam asmeniui, turinčiam disleksiją (skaitymo sutrikimą), pažymą gali išduoti logopedas.
 
Galimybė klausytis įgarsintų knygų – arčiau namų!
 
Neturintiems galimybės naudotis ELVIS, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė) galima pasiskolinti ir neštis į namus kompaktinių diskų su penkiasdešimčia skirtingų garsinių leidinių. Tereikia užpildyti Lietuvos aklųjų bibliotekos vartotojo registracijos kortelę bei pateikti šeimos gydytojo ar kitos institucijos išduotą pažymą apie rekomendaciją skaityti garsines knygas.

Garsinių leidinių sąrašas