Nekasdienis bibliotekininkų susitikimas Pagryžuvio krašte

Balandžio pabaigoje visoje Lietuvoje nuvilnijo 18-oji Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka ir jos padaliniai taip pat tradiciškai kvietė didelius ir mažus į knygų ir parodų pristatymus, garsinius skaitymus, edukacinius užsiėmimus bei įvairius susitikimus.

Jau keletą metų Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Kelmės rajone gražia tradicija tapo bibliotekininkų sambūriai. Šių metų balandžio 27 dieną bibliotekininkus į susitikimą „Bibliotekininkų sambūris: nekasdienis pasimatymas“ pakvietė Pagryžuvio bibliotekos darbuotoja Vilma Dichavičienė. Į sambūrį atvyko Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai, direktorė Rita Grišienė bei svečiai – Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas ir Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vedėja Renata Norvaišienė.

Bibliotekininkų susitikimas prasidėjo prie didžiausio Kelmės rajone esančio Kubilių piliakalnio, kitaip vadinamo Papušynio arba Birutės kalnu. Naujai įrengtais laiptais įkopus į piliakalnį, atsivėrė nuostabus gamtos vaizdas – Dubysos slėnis su Gryžuvos upeliu. Žvelgiant į nuostabų kraštovaizdį, visi susitikimo dalyviai išgirdo legendą apie Birutės kalną.

Pasimėgavę Dubysos slėnio ir Kubilių piliakalnio vaizdu, bibliotekininkai ir svečiai patraukė Bulavėnų pusėn. Apsistoję netoli Bulavėnų kaimo esančioje miško parko poilsio aikštelėje, įrengtoje Europos Sąjungos lėšomis, išgėrę kavos puodelį gamtos prieglobstyje, sambūrio dalyviai išgirdo, kuo Bulavėnai išsiskiria nuo kitų kaimelių. Ne visi žinojo, kad Bulavėnų kaimas laikomas etnografiniu, išlaikiusiu senąsias gatvinio kaimo tradicijas – namai išsidėstę palei vienintelę gatvę, siekiančią daugiau kaip tris kilometrus. Liko neaplankytas Bulavėnų piliakalnis, kuris stūkso Dubysos kairiojo kranto aukštumos kyšulyje. Deja, piliakalnis apaugęs spygliuočiais, netvarkomas ir nykstantis.

Paskutinė bibliotekininkų apsilankymo vieta buvo Pagryžuvys. Sambūrio dalyviai pirmiausia aplankė architektūrinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę turintį Pagryžuvio dvarą, kuris garsus tuo, kad čia gyveno dailininkė Sofija Romerienė, vėliau buvo įsikūręs Jėzuitų vienuolynas, o šiuo metu – Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinys.

Pasivaikščiojus Pagryžuvio dvaro ir parko takeliais, nužvelgus kitapus Gryžuvos krante stūksančio Pagryžuvio (Kalvinkalnio) piliakalnį, bibliotekininkų susitikimas tęsėsi Pagryžuvio bibliotekoje. Pagryžuvio bibliotekininkė kolegoms pasidžiaugė geromis darbo sąlygomis ir šviesia biblioteka, pasiekimais ir įvertinimais profesinėje veikloje bei gražiu bendradarbiavimu su Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ugdymo skyriaus mokytojais ir mokiniais bei Tytuvėnų ir Šedbarų bibliotekų darbuotojais. Neatsitiktinai šiai progai buvo surengtas Šedbarų bibliotekos darbuotojo Antano Galbuogio parodos „Miško radiniai“ pristatymas.

Nuotaikingas, gražus ir spalvingas bibliotekininkų susitikimas Pagryžuvyje paskatino nenutraukti gražią bibliotekininkų tradiciją ir kitais metais per Nacionalinę bibliotekų savaitę, minint Žemaitijos metus, susitikti viename iš svarbiausių bei įdomiausių Žemaitijos miestelių – Kražiuose.

Nuoširdžiai dėkojame Tytuvėnų apylinkių seniūnui V. Ivanauskui už suteiktą pagalbą ir visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo. AČIŪ!

Vilma Dichavičienė, Pagryžuvio biblioteka