Kūrybos vakaras su Ilona Bakše-Bumblauskiene

Rugsėjo 26 d. Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje viešėjo Ilona Bakšė-Bumblauskienė – rašytoja, vaikiškų edukacinių knygelių autorė, pozityvumu spinduliuojanti asmenybė. Į kūrybos vakarą „Pasiilgau“ ji atvyko kartu su savo vyru Vidmantu, kuris muzikiniais intarpais papildė poetiškas viešnios mintis.

Su vakaro svečiais I. Bakšė-Bumblauskienė dalijosi savo poezija, jos eilėse pirmiausia karaliavo meilės tema, po to – netikėtai atvykusi vienatvė, visiems pritaikomas autoportretas, perduodantis pagrindinę mintį – kiekvienas turėtume pamilti save. Paskutinis poetinis žodis buvo ištartas draugams, kurie, vakarui pasibaigus, apipylė I. Bakšę-Bumblauskienę gėlėmis, dalijosi bendrais prisiminimais.


Poezija – tai žodžiai, kurie iš pirmo žvilgsnio pasirodę galbūt nesuprantami, paklusę poetui atveria skaitytojams giliausias ir visgi pažįstamas prasmes, patirtis, o kartais – pateikia atsakymus į sunkiausius klausimus. I. Bakšė-Bumblauskienė taip pat rado atsakymą – savo patirtimi besiremdama ji teigė, kad gyvenimo kokybė priklauso tik nuo mūsų pačių ir ragino pozityviai gyventi. Tai yra teigiamas nusiteikimas nepasiduoti negatyvioms emocijoms, baimėms, bet pačiam pasirinkti, kaip gyventi. O kad svajonės pildytųsi, I. Bakšė-Bumblauskienė davė patarimą – po ilgos dienos ir sunkių darbų atsigulus, pasistengti atsiriboti, negalvoti apie tai, kaip yra, bet svajoti, kaip norėtume, kad būtų. Išbandykite!

Živilė Terleckytė, Žemaitės viešoji biblioteka