Kurkime geresnį internetą kartu!

Kurkime geresnį internetą kartu!
Kurkime geresnį internetą kartu!

„Kurkime geresnį internetą kartu!“ – tokiu šūkiu šiais metais buvo kviečiama plačioji visuomenė atkreipti dėmesį į internetą kaip į erdvę, kurioje praleidžiame didžiąją laiko dalį. Lietuvoje Saugesnio interneto dienai paminėti kiekvienais metais yra organizuojamos įvairios veiklos, jose kviečiamos dalyvauti visuomeninės organizacijos, taip pat ir bibliotekos.

Šiuolaikiniai vaikai su išmaniaisiais įrenginiais bei internetu susipažįsta pakankamai anksti. Įvairūs įrenginiai ir internetas išplečia tradicinio mokymosi, bendravimo su vaiku galimybes. Tačiau ne visuomet, tapę savarankiškais interneto vartotojais, vaikai yra tam pasiruošę. Pavojus privatumui bei galimybė atskleisti asmeninę informaciją, patyčių grėsmė ir kiti iššūkiai gali kilti kiekvienam mažamečiui. Tam, kad virtualiame pasaulyje vaikai išvengtų nemalonių patirčių, kad būtų saugūs, būtinas kiekvieno mūsų indėlis į geresnio interneto kūrimą.

Šių metų vasario 4-9 dienomis Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvės lankytojai buvo supažindinami su svetaine www.draugiškasinternetas.lt, kurioje galima rasti tinkamos informacijos saugaus interneto klausimais bei Vaikų liniją – pagalbos tarnybą vaikams ir paaugliams. Į šią tarnybą nemokamai ir anonimiškai galima kreiptis dėl įvairių iškilusių sunkumų. Vaikai ir paaugliai buvo raginami atlikti saugesnio interneto bei naudojimosi kompiuteriu žinių įsivertinimo testus. Bibliotekoje veikė informacinių leidinių paroda ,,Interneto labirintai“, kurioje, darbuotojų padedami, lankytojai galėjo rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus: kokia informacija internete dalytis saugu, kokiomis nuotraukomis internete dalytis nereikėtų, ar galima tikėti visa internete randama informacija ir panašūs klausimai.

Vaikų erdvės jaunieji lankytojai buvo pakviesti filmukų saugaus interneto tema peržiūrai, o vėliau, juos aptariant, kalbėta apie filmo herojams kylančias problemas, susijusias su elektronine erdve. Kartu diskutuojant ieškota iškilusių problemų sprendimo būdų ir stengtasi išsiaiškinti, būtent kokios informacijos vaikams trūksta. Viena diena buvo skirta piešinių konkursui – parodai „Draugiškas internetas ir aš“.

Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka