„Very Verified“: nuotolinis medijų raštingumo kursas

„Very Verified“: nuotolinis medijų raštingumo kursas

2023 02 07

Visą dieną praleidžiame naudodamiesi medijomis – siunčiame ir gauname žinutes, žiūrime vaizdo įrašus, skelbiame nuotraukas ir sekame naujienas socialiniuose tinkluose. Jaučiame poreikį būti nuolat informuoti, gauti kuo daugiau turinio ir dalytis juo su kitais. Tačiau jei nebūsime atsargūs, visa ši informacija gali mus išblaškyti, suklaidinti ir užvaldyti. O dažnai atidžiai net neskaitome straipsnių, kuriais dalijamės.  

Sveiki atvykę į „Very Verified“! Šis kursas, skirtas medijų vartotojams Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, padės įvertinti informacijos srautus tavo kasdieniame gyvenime ir suteiks įgūdžių, kuriuos bus galima panaudoti atpažįstant dezinformaciją ir propagandą. Jei nori įgyti su medijų raštingumu susijusių praktinių įgūdžių ir pasitikėjimo savimi, šis kursas skirtas tau!  

„Very Verified“ parengė IREX, vykdydama JAV valstybės departamento programą „Medijų raštingumas Baltijos šalyse“. 
Taip pat kaip kava padeda mūsų kūnui išlikti budriam, kritinis mąstymas yra svarbus gebėjimui sutelkti dėmesį ir neprarasti budrumo. Kadangi kava tapo daugelio žmonių kasdienės rutinos dalimi, manome, kad žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumas turėtų būti jos dalis.

Kviečiame jaunimą (ir ne tik) registruotis į nemokamą nevyriausybinės organizacijos IREX nuotolinį medijų raštingumo kursą. Tie, kurie sėkmingai išklauso ir baigia kursą, gauna sertifikatą.

Registracija