Popietė Tytuvėnų bibliotekoje „Knyga įkvepia svajoti“

Popietė Tytuvėnų bibliotekoje „Knyga įkvepia svajoti“

2024 03 01

Erichas Kestneris (1899–1974) – vokiečių rašytojas, leidėjas, kritikas, o labiausiai žinomas kaip vaikų knygų autorius. Kūrybinį kelią E. Kestneris pradėjo 1928 m., paskelbęs eilėraščių rinkinius „Širdis ant juosmens" ir „Triukšmas veidrodyje". Keletą metų leido žurnalą vaikams „Pingvinas". 1960-aisiais apdovanotas H. K. Anderseno medaliu už autobiografinę apysaką „Kenigsbruko gatvė ir aš“. Mūsų skaitytojams E. Kestneris geriausiai pažįstamas kaip knygų „Dvynukės“, „Skrajojanti klasė“, „Emilis ir sekliai“ autorius.

Tytuvėnų bibliotekoje buvo paminėtos Ericho Kestnerio 125-osios gimimo metinės. Vasario 27 d. popietėje „Knyga įkvepia svajoti“ dalyvavo 4b, o vasario 28 d. – 4a klasių mokiniai. Pirmiausia jie daugiau sužinojo apie šį  rašytoją. Vaikams jis parašė net devyniolika knygų. E. Kestnerio kūrinių tematikai turėjo įtakos ir itin stiprus bei šiltas autoriaus ryšys su mama. Jo sukurtos istorijos atskleidžia, kad visi vaikai trokšta supratimo ir meilės. Rašytojas tikėjo švietimo, humanizmo galia. „Tėra vienintelis geras dalykas – tai daryti gera“,– rašė  E. Kestneris.

Įamžindama rašytojo atminimą Bavarijos menų akademija įsteigė E. Kestnerio vardo apdovanojimą, o 2000 m. Drezdene buvo atidarytas E. Kestnerio muziejus. Taip pat rašytojo vardu yra pavadintas vienas asteroidas.

Vėliau vaikai garsiai skaitė ištraukas iš E. Kestnerio knygų „Emilis ir jo žvalgai“  bei „Kiaulė pas kirpėją ir kitos istorijos“. Nuotaikingas, šmaikštus ir vaizdingas tekstas kviečia skaitytojus svajoti, kurti neįtikėtinas istorijas patiems, todėl perskaičius kiekvieną ištrauką buvo atliekamos su tuo tekstu susijusios kūrybinės užduotys: pasitelkus fantaziją, sugalvoti neįtikėtinų kirpyklų pavadinimus, sukurti rišlų tekstuką apie tai, ką slepia net dešimties butų langus dengiančios juodos užuolaidos, atsakyti į atidumo tikrinimo klausimus ir kt.

Popietės dalyviai ne tik daugiau sužinojo apie vokiečių rašytoją E. Kestnerį, bet dar kartą įsitikino, kad gera knyga įtraukia skaitytoją į savo istoriją, lavina vaizduotę ir ugdo kūrybiškumą.

Jadzė Arkušauskienė, Tytuvėnų biblioteka

 

 

.