Godos Rukšytės piešinių paroda bibliotekoje

Godos Rukšytės piešinių paroda bibliotekoje

2023 03 13

 Šių metų kovo 7 d. Kelmės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje pristatyta Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos moksleivės Godos Rukšytės piešinių paroda pagal F. Hardinge knygą „Melų medis“. Tai ne pirmoji Godos iliustruotų knygų paroda. Prieš metus bibliotekoje buvo eksponuojami piešiniai, sukurti pagal dvi knygas: K. Ohlsson „Stiklo vaikai“ ir A. Babendererde „Laumžirgių vasara“. Parodos pristatymo metu kalbėta apie skaitymo naudą bei iliustracijų svarbą. Goda pasidalino savo mintimis apie skaitymą, pirmuosius bandymus iliustruoti knygas, piešimo stiliaus pasirinkimą naudojant paprastą pieštuką. Moksleivės darbus aptarė pieštuko virtuozas, dailininkas visuomeninkas, daugybės meninių iliustracijų autorius Andrius Seselskas. Menininkas, įteikdamas profesionalių pieštukų rinkinį, Godai palinkėjo nesustoti pasirinktame kelyje ir tapti garsia dailininke.
 
Dvidešimt septintus metus iš eilės Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija organizuoja Knygos pristatymo konkursą, kuriame dalyvauja ir mūsų biblioteka. Šiame konkurse Goda pristatė A. Babendererde knygą „Indigo vasara“. Gimnazistė savo pasakojime subtiliai atskleidė romantišką ir šiek tiek įtemptą istoriją, o išgyventas emocijas perteikė savo piešiniuose. Renginio metu svečiai ir mokiniai turėjo galimybę  susipažinti su virtualiu knygos „Indigo vasara“ pristatymu.
 
Šiųmetinėje Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje rajono atrojo etapo pirmą vietą laimėjo būtent Goda (dailės mokytoja Irena Arlauskienė). Jos kūryba išsiųsta vertinimui, o balandžio mėnesį dalyvaus dailės olimpiados šalies etape, kuris vyks Marijampolėje.
 
Jaunąją menininkę sveikino klasės draugai, gimnazijos psichologė Jovita Gerbenienė, Godos močiutė Elena, dailininkas Andrius Seselskas.
 
Maloniai kviečiame aplankyti parodą. Paroda veiks iki balandžio 7 d.
  
Danguolė Garnienė, Kelmės Žemaitės biblioteka