Knygos

Kakė Makė ir baisi neteisybė

2021 03 16

„Kakė Makė ir baisi neteisybė“ – devintoji ypatingai populiarios mergaitės Kakės Makės nuotykių knyga. Veikėją ir jos gyvenimo peripetijas nupiešė iliustratorė Lina Žutautė. Jos personažas sulaukė fenomenalios sėkmės, o kiekviena knygelė sutinkama su didžiuliu džiaugsmu.

Knygos apie Kakę Makę – pamokančios. Štai pirmoji istorija apie Netvarkos Nykštuką, baudžiantį arba apdovanojantį vaikus, moko tvarkos. Antroje knygutėje rašytoja Lina Žutautė atkreipia dėmesį į vaikų nenorą girdėti, kas jiems sakoma. Ausys gali supykti ir pabėgti!

Kitose istorijose vaikai, kartu su Kake Make, mokosi atsikratyti tamsos baimės bei drąsiai svajoti. Taip pat aiškinasi, kaip veikia laikais, kodėl reikia valytis dantis, atkreipia dėmesį į tėčio svarbą šeimoje ir išryškina vertybes, tokias kaip draugystė.

Apie ką gi naujausia knygelė „Kakė Makė ir baisi neteisybė“? Apie pavydą. Nors Kakė Makė turi naujutėlaitį blizgantį paspirtuką, ji pavydi savo draugui Tadui jo greituolio, dovanoto brolio. Pavydi ir kitų dalykų, pavyzdžiui, sumuštinio ar senelio, kuris moka sutelkti vaikų dėmesį ir pasakoja įdomiausias istorijas. Baisi neteisybė, kad Tadas turi tiek daug dalykų, kurių nori ir Kakė Makė!

Paveikslėlių knygelė „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ yra skirta vaikams, tačiau, pripažinkime, kad lyginimosi ir pavydo problemos yra aktualios ir suaugusiems. Šie jausmai aptemdo gyvenimo džiaugsmą. Leidinys pasižymi ne tik nauju pamokančiu siužetu bei detaliais piešiniais, bet taip pat yra puiki priemonė tėvams, nežinantiems, kaip su mažyliais kalbėti aktualiomis temomis.

Kakė Makė žaibiškai užkariavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio vaikų širdis. Autorė Lina Žutautė šią istoriją parašė savo sūnui, kuris nuobodžiaudavo valydamas dantis ir vis prašydavo papasakoti apie nenuoramą mergaitę. Šiandien Kakė Makė yra prekinis ženklas, apimantis ne tik knygeles, bet apsigyvenęs ir ant drabužių, kanceliarinių prekių, maisto ar kosmetikos pakuočių, teatro scenoje ir kitur.