Poezijos ir muzikos popietė „Svajų spalvos“

Poezijos ir muzikos popietė „Svajų spalvos“

2023 01 24

Sausio 20-ąją Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įvyko poezijos ir muzikos popietė, kurioje savo eilėraščių knygas „Aš turiu savo tylą, svajas...“ (2021) ir „Gyvenimo spalvas renku“ (2022) pristatė kelmiškė Aldona Orvidienė. Knygas padėjo sudaryti Danutė Risovienė, išleido „RIDSALES“ kūrybinė spaustuvė. Leidiniai iliustruoti Valentino Lukono, Vaclovo Liubino, Aušros Saponkienės ir pačios autorės nuotraukomis.
 
Renginį vedusi pedagogė, literatė, Kelmės PRC klubo „Be rėmų“ vadovė Dalia Griškevičienė A. Orvidienę pristatė ne tik kaip muzikos mokytoją, Kelmės kultūros centro choro „Cantio“ narę, dueto „Vilbenė“ sielą, aktyvią renginių dalyvę, bet ir kaip rajono literatų klubo „Vieversys“ narę, dviejų poezijos knygų autorę. Vakaro metu D. Griškevičienė subtiliai palietė literatės kūryboje vyraujančias gimtinės, jos gamtos grožio, Dievo, laiko, gyvenimo temas.
 
Aldonos vaikystė prabėgo Grinių kaime, eglių apsuptoje sodyboje. Iš vaikystės Aldona sakė atsinešusi meilę Lietuvai, gamtai, šviesų požiūrį į gyvenimą, išmintį ir gebėjimą pajuokauti, nes mama buvo neišsenkantis patarlių ir posakių lobynas, o tėvukas dar sovietiniais laikais prasitardavo, kad vaikai sulauks nepriklausomos Lietuvos. Kaime prabėgusi vaikystė, kai matai žydinčių obelų sodą, geltonuojančius pienių laukus, netoliese vinguriuojančią Kražantę, matyt, ir įskiepijo meilę Lietuvai visų pirma per gamtos grožio suvokimą. Aldona prisipažino dažnai nuklystanti į svajones, tačiau neišvengiamai pirmiausia tenka susitvarkyti buitį, o jau po to galima svajoti. Muzika, eilės, svajonės – didžiausia atsvara pilkai kasdienybei. Paklausta, kaip susitvarko su jausmu, kad greitai bėga laikas, sakė save motyvuojanti tokiais žodžiais: „Moterie, kas tau yra? Dar paeini, pagroji, padainuoji, rankas, kojas turi, tai ko daugiau reikia!“.
 
Literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas priminė, kad A. Orvidienė yra ne tik poetė, bet ir dainų autorė. Turbūt dėl to, kad yra muzikė,  pagal kiekvieną Aldonos eilėraštį galima dainuoti dainą, tekstai suprantami, „be mandrysčių“, atspindintys tai, kuo gyvena pati kūrėja.
 
Renginio metu tarp jaukių pašnekesių ir eilių, kurias skaitė ne tik autorė, bet ir jos krikšto dukra Laura, Reda Sakalauskienė, Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojos Dalia Galbuogienė ir Nijolė Kančauskienė, skambėjo Viktoro Gulbino ir dueto „Vilbenė“ atliekamos dainos.
 
Vakaro pabaigoje artimieji, bičiuliai, literatai pasveikino A. Orvidienę. Poetė nuoširdžiai padėkojo visiems, paskatinusiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie jos eilėraščių knygų atsiradimo.

Vakaro vaizdo reportažas.
 
Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka 
Rolando Kančausko nuotraukos