Vaflinės širdelės 2. Vartininkas ir jūra

Vaflinės širdelės 2. Vartininkas ir jūra

2022 08 02

Su geriausiais draugais Trile ir Lena jau susipažinome norvegų autorės Maria Parr knygoje „Vaflinės širdelės”. Nuo aprašomų įvykių prabėga trys metai ir mažieji skaitytojai tęsinyje „Vartininkas ir jūra“ vėl kviečiami susitikti su pamėgtais veikėjais.

Trilė yra berniukas, kurio šeima niekada neatostogauja užsienyje. Užtat jis turi patį geriausią pasaulyje senelį, kuris vis dar svajoja sugauti didžiausią žuvį. Visgi Trilei šiek tiek pavydu, kai iš Kretos sugrįžusi geriausia draugė ir kaimynė Lena nuolat pasakoja savo atostogų nuotykius. O jau jūros šiltumas! O jau paplūdimių gražumas! O jau saulės ryškumas! Lena tiek plepa, kad Trilė vos geba įsiterpti ir papsakoti savo žygdarbius. Kas, kad niekur nekeliavo, užtat nušoko nuo molo!

Netrukus tarp draugų įsiterpia naujokė. Į miestelį atsikrausčiusi mergaitė yra visiška Lenos priešingybė – ji draugiška, rami, moka gražiai piešti, groja pianinu. Trilė susižavi nauja gyventoja, o Lena jaučiasi šiek tiek atstumta. Lyg būtų maža bėdų – mokykloje pasirodo naujas futbolo komandos treneris. Ir jam nesvarbu, kad Lena visada buvo geriausia berniukų komandos vartininkė. Mergaitę šis sodina ant atsarginių žaidėjų suolelio ir apsidžiaugtų apskritai atsikratęs. Lena nesiruošia taip lengvai nusileisti, tad tik lauk bėdos!

Šie metai į visų veikėjų gyvenimą atneš sumaišties. Jiems teks kovoti patiems su savimi. „Vartininkas ir jūra“ yra knyga apie sudėtingą pereinamą amžių tarp vaikystės ir paauglystės, pavydą, neviltį, baimę, o taip pat ir apie meilę bei viską nugalinčią draugystę.

Maria Parr gimė 1981-ais metais, Norvegijoje. Bergeno universitete ji studijavo skandinavų kalbas ir įgijo magistro laipsnį. Rašytojos knygos apie draugus Leną ir Trilę žaibiškai išpopuliarėjo ir yra lyginamos su Astridos Lindgren kūryba. Už istoriją „Vartininkas ir jūra“ autorė buvo apdovanota Brage premija. Tai svarbiausias Norvegijos literatūrinis apdovanojimas. Taip pat autorė gavo Norvegijos vaikų literatūros premiją skiriamą nuo 1968-tų metų. Pagal „Vaflines širdeles“ 2011-tais metais Norvegijoje buvo pastatytas to paties pavadinimo TV serialas. Knyga išversta į daugiau nei dvidešimt kalbų.

Iš norvegų kalbos vertė Agnė Guigaitė