Knygos

Radau tave tarp žvaigždžių

2021 03 16

Rašytoja Francesca Zappia paauglių romane „Radau tave tarp žvaigždžių“, apdovanotame įvairiomis premijomis, kalba apie šiuolaikines problemas: sunkumus realiame gyvenime ir bėgimą į interneto pasaulį, santykius su tėvais, šlovės naštą ir viską nugalinčią draugystę.

Niekas nepatikėtų, kad Eliza Mirk yra žvaigždė. Ji neturi draugų ir gąsdina bendramokslius. Tėvai merginos nesupranta ir dažnai priekaištauja, kad ji sėdi prilipusi prie kompiuterio. Tačiau Eliza net nebando keisti situacijos. Merginai patinka, kad mokykloje visi palieka ją ramybėje, nes Eliza teturi vieną norą: piešti komiksus, kuriuos grįžusi namo perkelia į kompiuterį ir publikuoja internete. Čia Eliza Mirk yra LediGalaktina – komiksų „Pabaisų jūra“ autorė.

Šie komiksai neįtikėtinai populiarūs, Eliza uždirba daug pinigų, o pagal jos kūrinius gerbėjai rašo istorijas. Vienas populiariausių fanų literatūros rašytojų pradeda mokytis Elizos mokykloje. Volesas Varlandas net nenujaučia, kad kuria pagal Elizos istoriją, o ją pačią laiko tik dar viena gerbėja. Visgi jaunuoliai pamažu susidraugauja, o santykių išbandymas laukia tada, kai visi sužinos, kas yra Eliza.

Autorė Francesca Zappia jaunimui skirtame romane „Radau tave tarp žvaigždžių“ nagrinėja įvairias problemas. Viena siužeto gija tęsiasi per pagrindinių veikėjų tarpusavio santykius bei ryšį su kitais žmonėmis, apie interneto teikiamą laisvę būti kuo nori ir jo trūkumus. Kita gija nagrinėja šlovės kainą ir kelia klausimus ar menininkas yra įsipareigojęs gerbėjams ir ar privalo paklusti jų reikalavimams.

Knyga „Radau tave tarp žvaigždžių“ pelnė įvairių jaunimo literatūros premijų. Palankių skaitytojų atsiliepimų sulaukęs romanas buvo nominuotas ir „Goodreads“ rinkimuose, grožinės jaunimo literatūros skiltyje.

Francesca Zappia – amerikiečių autorė, rašanti jaunimui. Rašytoja Indianapolio universitete studijavo informatiką ir matematiką. Kai nerašo knygų ji mėgsta piešti savo kūrinių veikėjus ir žaisti vaizdo žaidimus. Taip pat ji kuria tinklaraštį, kurio tema yra rašymo patarimai bei užkulisiai.

Iš anglų kalbos vertė Eugenijus Ališanka.