Knygos

Paslapčių bokštas

2020 06 18

Paslaptys turi savybę išaiškėti, o praeitis – gyventi prisiminimuose. Lietuvių jau pamėgtos autorės Rachel Hore naujajame romane „Paslapčių bokštas“ kelių šimtmečių senumo praeitis atgyja prikaustančioje šeimos ir meilės istorijoje.

Antikvarinių knygų vertintoja Džudė išvyksta iš Londono ir imasi svajonių darbo. Jos užduotis – ištirti ir įvertinti viename Norfolko dvare gyvenusio, vienišo XVIII amžiaus astronomo Entonio Vikamo palikimą – rankraščius ir įrankius. Tai nėra tik darbas, senos knygos – Džudės gyvenimo aistra.

Sunkius laikus išgyvenanti Vikamų šeima priversta parduoti astronomo darbus, žemes ir seną bokštą, kuris buvo pastatytas kaip observatorija. Astronomas Entonis Vikamas su savo įdukra Estera bokšte stebėdavo žvaigždes ir darydavo nuostabiausius atradimus.

Džudė dabar toli nuo savo namų Londone, lankosi vietose, kur užaugo, susitinka su seserimi ir dukterėčia, todėl šis vizitas sename kaimo dvare sugrąžina jai vaikystės prisiminimus. Susitikimas su bokšto papėdėje gyvenančiu rašytoju ir faktas, jog kadaise tame name gyveno Džudės senelis bei kitos pamažu iš amžių glūdumos išnyrančios šeimos paslaptys ir keisti sutapimai kelia Džudei vis didesnį nerimą. Jos šešerių metų dukterėčią ima persekioti toks pat košmaras, kokį ji pati sapnuodavo vaikystėje: ji bėga per tamsų mišką ir šaukia savo mamą.

Ar įmanoma, jog sapnai paveldimi ir keliauja iš kartos į kartą? Kokias dar paslaptis saugo senas bokštas? Kaip gali būti prieš kelis šimtmečius gyvenusio astronomo likimas susijęs su jos dukterėčia? Ar Džudei pavyks atskleisti paslaptis, kol dar ne per vėlu?

Knygoje „Paslapčių bokštas“ Džudė ieško praeities ženklų, skaito ir tyrinėja prieš kelis amžius rašytus laiškus ir dienoraščius, bando ieškoti sąsajų su dabartimi. Nauja meilė, auksinis vėrinys ir slėptuvė bokšte – viskas susiję vienoje įtraukiančioje ir paslaptingoje šeimos istorijoje.