Namų psichologija

Namų psichologija

2021 03 08

Knyga „Namų psichologija. Kaip susikurti namų pojūtį savyje ir aplink save“ atskleidžia daugybę prasmių ir reikšmių, kurias turi žodis „namai“. Dviejų psichologių Egidijos Šeputytės-Vaitkevičienės ir Irmos Skruibienės parašyta knyga padės susikurti arba atrasti namus tiek savyje, tiek savo aplinkoje.

Knygoje „Namų psichologija“ apie namus kalbama ne tik kaip apie konkrečią vietą, į kurią įžengiame po sunkios darbo dienos ar grįžtame po kelionių. Namai šioje knygoje – ir dvasinė būsena. Svarbu, kad vidinių namų vaizdiniai sietųsi, vienaip ar kitaip sutaptų su namais, kuriuose gyvename. Kaip to pasiekti?

Apie namus knygoje „Namų psichologija“ autorės pasakoja ne paviršutiniškai, o išsamiai, suprantamai, iš įvairiausių, kartais netikėtų perspektyvų. Kada jie tikrai yra savi? Kaip paversti namus ne tik prieglobsčiu, bet ir gyvenimo kūrybos erdve?

Atsakymai į klausimus visiems, dar tik kuriantiems savo namus, besidomintiems interjero dizainu ir subtilybėmis, taip pat visiems, ieškantiems savo vietos pasaulyje ir jaučiantiems vaikystės arba kitokių namų ilgesį. Čia sužinosite, kaip kurti savo namus, kaip juos pritaikyti sau, savo dvasinėms reikmėms.

Knygos autorės – psichologės, jos abi domisi C. G. Jungo krypties psichoterapija.

Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė – jungiškosios krypties psichologė, buvusi žurnalo „Aš ir psichologija“ vyriausioji redaktorė. Veda seminarus, rašo straipsnius įvairiomis psichologinėmis temomis, taip pat užsiima ir privačia psichoterapijos praktika. Keletą metų Vankuveryje (Kanadoje) gyvenusi Egidija grįžo gyventi ir kurti Lietuvoje. Jai savų namų paieškos – itin artima tema, kurią ji supranta ir išplėtoja iki vidinės tėvynės suradimo.

Irma Skruibienė – psichologė, C. G. Jungo analitinės psichoterapijos studijų dalyvė. Vilniaus universitete baigė klinikinės psichologijos magistro studijas. Rašo tinklaraštį „Namų terapija“, prieš dešimtmetį pradėjo domėtis savų namų kūrimu ir tai tapo viena pagrindinių jos analizės temų. Apie namus ji kalba seminaruose, konsultuoja asmenis ar poras. Turi patirties darbe su LGBT žmonėmis, taip pat su asmenimis, patiriančiais sunkumų santykiuose, atsidūrusiais krizinėse situacijose, išgyvenančiais artimo žmogaus netektį, išsiskyrimą, turinčiais minčių apie savižudybę.

„Tai knyga apie mūsų pačių daugiabriauniškumą, daugiasluoksniškumą, apie tai, kaip tikrųjų namų ilgesys, paieškos ir kūryba neišvengiamai susiję su mūsų kelione tikresnės ir visapusiškesnės savirealizacijos link.“


Jurgita Misiūnaitė, psichologė-psichoterapeutė, jungiškosios krypties psichoanalitikė