Knygos

4 valandų darbo savaitė

2021 06 03

Timothy Ferriss jau pakeitė savo gyvenimą – uždirba daugiau, dirba gerokai mažiau, pats planuoja savo laiką, o su skaitytojais savo patarimais, kaip pakeisti gyvenimo būdą, dalinasi knygoje „4 valandų darbo savaitė“.

Kai kiekvieną rytą 6 val. suskamba žadintuvas, prasideda rutina, o ją vainikuoja aštuonios ar daugiau valandų už darbo stalo: spoksojimas į kompiuterį, atsakinėjimas į elektroninius laiškus ir begalės bereikšmių skambučių. Galiausiai, atslenka ekonominė krizė, prasideda etatų mažinimas ir šitas gyvenimo laikas nueina velniop – atsiduri gatvėje, o niekas net nepadėkoja!

Pagrindinis knygos „4 valandų darbo savaitė“ principas – visada yra galimybė rinktis. Kad ir kaip atrodytų keista, padidinti savo pajamas dvigubai galima skiriant tam dvigubai mažiau pastangų. O sutaupytą laiką kiekvienas gali panaudoti kaip tik geidžia širdis – kelionėms, geram maistui, artimiesiems. Sutikite – juk daug smagiau gyventi dabar nei tik kaupti pensijai, nes viskas, kas geriausia, dabar tiesiog skrieja pro šalį, kai jūs tiesiog stovite vietoje.

Timothy Ferriss įsitikinęs, kad iš gyvenimo norite daugiau: ištrūkti iš kasdienės rutinos, leistis į nepaprastą, nuotykių kupiną kelionę, mėgautis įspūdingomis sumomis banko sąskaitoje, mažiau dirbti ir... daugiau gyventi. Todėl knygoje „4 valandų darbo savaitė“ jis pateikia tokio svajonių gyvenimo brėžinius. Sužinosite, kaip knygos autorius iškeitė 40 tūkst. dolerių per metus į tokią pačią sumą per savaitę, o darbo krūvį sumažino dvidešimt kartų. Jis pasidalins įžvalgomis, kaip pasinaudoti virtualiaisiais asistentais užjūriuose, kurie daugybę darbų gali atlikti už jus. Galiausiai, čia rasite instrukciją, kaip ilgalaikius karjeros planus su išsvajota nerūpestinga senatve pakeisti švytuokle tarp intensyvaus darbo periodų ir „mažųjų išėjimų į pensiją“ kasmet.

Jo internetinės tinklalaidės buvo parsisiųstos daugiau nei 100 mln. kartų. Jis – penkių knygų autorius, visos jos – pirmos vietos laureatės New York Times bestselerių sąrašuose. Jis – investuotojas, turintis „Uber“, „Facebook“, „Duolingo“ ir kitų technologijos gigantų akcijų. Jis skaitė paskaitas Princetono universitete (kurį, beje, yra baigęs), kalbėjo „Google“, „Nike“, „Facebook“ ir kitų bendrovių darbuotojams. Jis mėgsta „meškos letenas“ (tai tokios bandelės), šokoladinius kruasanus, rašyti apie save trečiuoju asmeniu ir nekreipti dėmesio į citavimo taisykles. Jis – vienas sėkmingiausių šiandienos pasaulio žmonių Timothy Ferriss, kuris savo istorija dalinasi knygoje „4 valandų darbo savaitė“.

„[Timothy Ferriss] yra Silicio slėnio Supermenas.“

Wired
Vertė Gabrielė Gailiūtė