Knygos

Mirties skulptorius

2020 12 03

Psichologu kriminalinėje policijoje dirbęs ir nusikaltimo elgseną studijavęs autorius Cris Carter grįžta su nauju detektyvu „Mirties Skulptorius“. Skaitytojai jau ketvirtą kartą susitiks su veikėjais Robertu Hanteriu ir jo partneriu Karlosu Garsija, kurie nepaprastai žiaurias bylas tyrinėjo knygose „Krucifiksas“, „Egzekutorius“ ir „Šešėlis naktyje“.

Detektyvo žanras niekada nepasižymi švelnumu, tačiau Cris Carter knygos ypatingai žiaurios. Smurtinių ir siaubingų žmogžudysčių aprašymai autorių išskiria iš kitų ir su kiekviena dalimi jo fantazija stebina vis labiau.

Pagrindinis knygų veikėjas – detektyvas Robertas Hunteris. Jis yra genijus tiesiogine ta žodžio prasme ir tiria pačius baisiausius ir kraupiausius nusikaltimus. Detektyvas vienintelis gali įsiskverbti į serijinių žudikų mintis ir padaryti viską, kad juos sugautų.

Los Andželo policijos departamento Apiplėšimų ir žmogžudysčių skyriaus pareigūnai Robertas Hunteris ir Karlosas Garsija šį kartą tiria keistą prokuroro Dereko Nikolsono nužudymo bylą. Keista ji tuo, kad auka ir taip sirgo nepagydoma liga ir jau stovėjo ant mirties slenksčio. Tačiau detektyvai aptinka šiurpią žinutę, kuri, regis, tarsi jiems ir parašyta.

Vos tik pradeda atrodyti, kad bylos siūlas jau užgriebtas ir nusikaltimas bus išaiškintas, įvykdoma dar viena kraupi žmogžudystė, už kurią, akivaizdu, atsakingas tas pats žmogus. Tik kodėl? Kas siejo aukas? Robertas Hunteris, Karlosas Garsija ir nauja kolegė Elisė Bjumont, protu prilygstanti genialiajam detektyvui, bando kuo greičiau suvesti galus, nes laikas senka, o Mirties Skulptorius paruošęs dar ne vieną dovanėlę.

Detektyvas „Mirties Skulptorius“ – skirtas visiems įtempto siužeto gerbėjams ir tiems, kuriuos domina serijinio žudiko psichologija. Autoriaus knygos visada sulaukia itin gerų atsiliepimų, tiesa, skaitytojai apžvalgose įspėja užkandžius palikti atokiau, nes nusikaltimų scenos atims apetitą.

Iš Brazilijos kilęs autorius Chris Carter JAV studijavo nusikalstamo elgesio psichologiją. Vėliau jis dirbo kriminaliniu psichologu policijoje, šią karjerą iškeitė į roko muzikos sceną, o galiausiai pradėjo kurti detektyvus. „Mirties Skulptorius“ – ketvirtoji serijos dalis. Iš viso autorius sukūrė jau vienuolika knygų apie apie detektyvus Robertą Hanterį bei Karlosą Garsiją.

Iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė