Knygos

Kregsaido dvaras

2021 09 07

„Kregsaido dvaras“ – šešta detektyvų žanro meistrės L.J. Ross knyga apie skaitytojų pamiltą inspektorių Rajeną bei jo talentingą ir sąmojingą komandą. Rašytojos knygos pasižymi simpatiškais personažais ir nepakartojama, kvapą gniaužiančia istorijos aplinka, kuri žadina norą keliauti ar bet pasižvalgyti po vietovių nuotraukas.

Knygoje „Kregsaido dvaras“ inspektoriaus Rajeno laukia naujas galvosūkis. Po susidūrimo su serijiniu žudiku Kirviu, Rajenas ir jo mylimoji Ana liko be namų. Kol išsispręs gyvenamosios vietos klausimas, jie jau kelis mėnesius gyvena kotedže, nuošalaus Kregsaido dvaro teritorijoje. Rami vieta puikiai tiko žaizdoms laižytis ir mėgautis vienas kito draugija.

Vieną dieną Rajenas su Ana gavo kvietimą į Kregsaido dvaro personalo vakarėlį, kurio tema – karalienės Viktorijos laikų žmogžudystė. Po ilgų įkalbinėjimų Rajenas sutinka jame dalyvauti. Detektyvas nebūtų detektyvas, jei vakarėlyje neįvyktų tikra žmogžudystė, kuri iš pirmo žvilgsnio primena nelaimingą atsitikimą. Tačiau apgauti įgudusios inspektoriaus Rajeno komandos akis bus sunku.

Rašytoja L.J Ross įvaldė puikų rašymo stilių. Ji kuria įtraukiantį siužetą, moka įtikinamai užfiksuoti emocijas, o visų knygų veikėjai yra tas veiksnys, kuriuo skaitytojai žavisi ir negaili gražių žodžių atsiliepimuose. „Kregsaido dvaras“ savo aplinka ir nusikaltimo pobūdžiu šiek tiek primena Agatos Kristi knygas.

Visa ši knygų serija yra daug daugiau nei vien tik įtempto veiksmo detektyvai. Istorijos kupinos gero humoro, romantikos, intrigų, tarpusavio ryšių, stiprių charakterių ir įvairių emocijų.

L.J. Ross – britų autorė, kuri pirmą knygą apie inspektorių Rajeną pradėjo rašyti motinystės atostogose ir net nenumanė, kad jis taps toks mylimas. Apžvalgose teigiama, kad kiekviena detektyvų serijos dalis yra vis geresnė. Rajeno istorijos jau skaičiuoja milijoninius pardavimus visame pasaulyje. Prieš pradėdama rašyti L.J. Ross daug metų dirbo teisės srityje.

Iš anglų kalbos vertė Renata Petrylaitė.