Knygos

Knygų klubas

2021 08 31

Jautriame psichologiniame romane „Knygų klubas“ autorė Mary Alice Monroe pasakoja penkių moterų istoriją ir nagrinėja jų ryšį ir draugystės galią.

Iš pažiūros tai tik eilinis knygų klubas, tačiau penkioms moterims jis reiškia kur kas daugiau. Tai galimybė pasidalinti baimėmis, svajonėmis ir pasiekimais, proga gauti patarimą bei palaikymą.

Eva, kurios saugaus gyvenimo svajonės žlugo mirus vyrui, klube randa sielos paguodą. Anė, puiki advokatė, perkopusi keturiasdešimtmetį ir nusprendusi susilaukti kūdikio, čia gali pasiguosti dėl kilusių problemų. Dorisei, kurią išdavė vyras, knygų klubas tampa palaikymo komanda. Gabrielė, tobula žmona, visiems tiesianti pagalbos ranką, bet nedrįstanti pati jos paprašyti, moterų draugijoje atranda bendruomenės jausmą. Dailininkei Midžei, kankinamai vienatvės, knygų klubas tampa jaukiu prieglobsčiu.

Penkios veikėjos, skirtingos ir panašios, greitai supranta, kad jas sieja ne tik pomėgis skaityti knygas. Moterų gyvenimai pasakojami paeiliui, o skaitytojai gali stebėti pakilimus ir nuopuolius, kaip susikerta jų keliai ir pamažu vystosi santykiai. Mary Alice Monroe pasakoja, kaip veikėjos keičiasi laikui bėgant, susiduria su sunkumais, ištveria liūdesį, patiria baimes ir atranda drąsos keisti savo asmeninį, socialinį ar profesinį gyvenimą.

Romanas „Knygų klubas“ atskleis gydančią draugystės galią ir moterų stiprybę atsilaikyti prieš bet kokią gyvenimo negandą. Siužetas nesudėtingas, tačiau nagrinėjamos psichologinės temos privers stabtelėti ir pagalvoti apie savo gyvenimą.

Knyga „Knygų klubas“ rekomenduojama visiems, kurie ieško šiltos, jaukios, tačiau nebanalios istorijos.

Mary Alice Monroe – „New York Times“ bestselerių autorė, rašanti vaikams ir suaugusiems. Visame pasaulyje išleista daugiau nei septyni milijonai jos knygų egzempliorių. Autorės kūriniai apdovanoti įvairiais literatūriniais prizais. Mary Alice Monroe taip pat yra internetinės laidos „Draugai ir grožinė literatūra“ kūrėja. Autorė itin žavisi gamta ir yra aktyvi gamtosaugininkė, tad JAV pietų pakrantės kraštovaizdis tapo svarbiu jos romanų akcentu.

Iš anglų kalbos vertė Neringa Barmutė