Keturi vėjai

Keturi vėjai

2021 09 07

Naujas rašytojos Kristin Hannah romanas „Keturi vėjai“ pasakoja apie Didžiosios depresijos laikus ir sunkumus, kurie užklupo tūkstančius amerikiečių šeimų. Tai nepaprasta istorija apie žmogaus stiprybę, šeimos ryšius, pasiaukojimą ir drąsą.

1921-ieji. Teksasas. Didysis karas baigėsi ir Amerika stovi ant optimistinės eros slenksčio. Tačiau Elsai, kuri jau laikoma per sena tuoktis, laikais, kai santuoka yra vienintelis moters pasirinkimas, ateitis atrodo niūri. Sutikusi Rafą Martinelį ji nusprendžia pakeisti savo gyvenimo kryptį. Jos reputacija šiaip ar taip žlugusi, o vienintelis garbingas pasirinkimas yra santuoka su beveik nepažįstamu vyru.

1934-ieji. Pasaulis pasikeitė. Milijonai žmonių neteko darbo. Sausra nusiaubė Didžiąsias lygumas, o ūkininkai stoja į žūtbūtinę kovą dėl savo žemių ir pragyvenimo šaltinio. Tačiau pasėliai džiūna, vandens mažėja, o žemė tiesiog skilinėja nuo sausumo. Martinelių ūkyje viskas žūva, įskaitant ir sudėtingą Elsos santuoką. Kiekvieną dieną ji kovoja su gamta už tai, kad jos vaikai išliktų gyvi.

Šiuo neapibrėžtu ir pavojingu metu Elsa turi rinktis ar liks ir kovos už savo ūkį, ar pasielgs kaip tūkstančiai kitų ūkininkų ir geresnio gyvenimo ieškos Kalifornijoje.

„Keturi vėjai“ yra turtingas, platus romanas, atgaivinantis Didžiosios depresijos laikus ir ją išgyvenusius žmones, atšiaurią realybę, sužlugdžiusią šeimas ir ilgalaikę kovą su skurdu. „Keturi vėjai“ – vilties ir žmogaus dvasios stiprybės liudijimas, Amerikos ir Amerikietiškosios svajonės portretas, pavaizduotas vienos maištingos ir drąsios moters akimis.

Kristin Hannah (g. 1960 m.) – populiari amerikiečių autorė, įvertinta įvairiomis literatūrinėmis premijomis. Prieš pradėdama rašyti Kristin Hannah dirbo teisininke. Ji sukūrė daugiau nei dvidešimt romanų. Autorės knygų siužetai dažniausiai vystomi sudėtingais laikais ir nagrinėja šeimų santykius, moterų draugystę, romanai pasižymi įtaigiais psichologiniais veikėjų portretais. Tarp populiariausių rašytojos kūrinių yra romanai „Lakštingala“, „Sugrįžimas į Aliaską“ bei „Namų frontas“, puikiai įvertinti ir Lietuvos skaitytojų.