Kaip veidrodžio šukės

Kaip veidrodžio šukės

2021 04 02

Paaugliams skirtos serijos „Paribio istorijos“ knyga „Kaip veidrodžio šukės“ pasakoja apie penkiolikmetę Kleo, kuri visus gyvenimo iššūkius įveikia rašydama dienoraštį. Rašytoja Florence Hinckel išduoda, kad ši istorija yra labai asmeniška.

Ana Frank – mergaitė, kurios vardas ryškiomis raidėmis įrašytas į istoriją. Žydaitė, besislapstydama nuo nacių, rašė kasdieninį dienoraštį, adresuotą menamai draugei Kitei. Deja, Ana holokausto neišgyveno, tačiau jos liudijimą išgelbėjo gyvas likęs tėtis. „Anos Frank dienoraštis“ tapo jaudinančia klasika, išversta į daugybę kalbų.

Prabėgo daugiau nei septynios dešimtys metų, nuo tada, kai Ana dienas leido slaptame bute. Jos dienoraštis palietė daugybės skaitytojų širdis. Tarp jų ir pagrindinės knygos „Kaip veidrodžio šukės“ veikėjos Kleo – penkiolikmetės mergaitės, kuri lygiai taip pat rašo dienoraštį. Savo tekstuose ji kreipiasi į Aną, o pasirašo Kite – tarsi būtų toji legendinė susirašinėjimo draugė.

Kleo išlieja visą savo širdį ir skaudulius, kurių gyvenime daug. Šeimą paliko tėtis, mama paniro į liūdesio debesį, sesuo nebesišypso, o apie pirmąją meilę nėra su kuo pasikalbėti. Slegiantis sudėtingas pasaulis prašviesėja žodžius išliejus popieriuje ir Kleo greitai supranta, kad rašymas yra geriausia terapija ir priebėga. Ji rašo apie savo gyvenimą, jausmus, norus ir svajones, o taip pat pati sau užduoda daugybę klausimų.

Knygoje „Kaip veidrodžio šukės“ kiekvienas paauglys atpažins bent dalelę savo minčių ir gyvenimo fragmentų.

Florence Hinckel (g. 1973 m.) – prancūzų vaikų ir jaunimo literatūros autorė, pelniusi daugiau nei trisdešimt įvairių premijų. Ji studijavo analitinį programavimą, vėliau dirbo mokytoja, kol galiausiai įgyvendino vaikystės svajonę ir pradėjo rašyti knygas. Ji laviruoja tarp žanrų, rašo tiek rimtus, tiek humoro kupinus, tiek jausmingus kūrinius

Iš prancūzų kalbos vertė Jūratė Karazijaitė