Knygos

Kaip nori

2019 12 19

Amerikiečių rašytojos Jude Deveraux romanas „Kaip nori“ nukels į atokų vasarnamį, kur susikirs trijų moterų likimai – rodos, tokie skirtingi, bet kartu stebėtinai panašūs.

Kai Olivijai buvo dvidešimt, jai teko išsiskirti su mylimu žmogum. Vėliau ji ištekėjo už nemylimo vyro ir ilgus metus tiesiog gyveno dviese. Dabar viskas gali pasikeisti – nors jai jau per šešiasdešimt, ji pagaliau galės būti kartu su savo mylimuoju. Juk naujo gyvenimo pradžiai amžius nesvarbus…

Penktosios dešimties slenkstį peržengusios Keitės istorija kitokia. Moteris ištekėjo už pasiturinčio, sėkmingo ir išvaizdaus verslininko. Atrodo, jai nieko netrūksta, tačiau yra vienas „bet“: Keitės vyras myli kitą!

Elizai dar tik dvidešimt keleri, bet ji jau įstrigusi nesėkmingų santykių voratinklyje. Savo vyro ji nemyli – jį merginai parinko tėvai. Ji jaučia, kad santuoka pasmerkta. Dar daugiau – pasirodo, vyras turi nuo jo besilaukiančią meilužę, todėl jis nori, kad Eliza tiesiog dingtų iš jo gyvenimo... Atrodo, jis ketina imtis drastiškų priemonių.

Trijų moterų keliai susikerta tą lemtingą vasarą vasarnamyje Samer Hilyje, Virdžinijoje. Visos trys ieško atsakymų į jas kamuojančius klausimus, o netrukus ima atvirauti apie savo nuoskaudas, troškimus ir svajones. Netikėtai jos gauna progą ištaisyti praeities klaidas, tačiau kas nutinks, kai svajonės ims pildytis?

Kaip ir kitos Jude Deveraux knygos, „Kaip nori“ sudomins skaitytoją ne tik jaudinančiu pasakojimu, bet ir žinomų filmų ar kitų literatūros kūrinių atgarsiais. Kelionė į praeitį ir ankstesnių įvykių apmąstymas įrodo, kad „Drugelio efektas“ išties egzistuoja – mažiausi pokyčiai praeityje šiandien gali sukelti neįsivaizduojamas pasekmes.

„Kaip nori“ – tikras ir nuoširdus kūrinys. Tai tikra emocijų audra. Tai pasakojimas apie tris stiprias ir savarankiškas moteris. Laikai keičiasi, bet vienintelis dalykas suteikianti moteriai laimę lieka nepakitęs - meilė. Meilė, kuri suteikia gyvenimui ypatingą prasmę... Tačiau ar sugebės trys labai skirtingos moterys pasinaudoti naujomis žiniomis ir savo galia?

Iš anglų kalbos vertė Gailė Kristinavičiūtė