Iš kraujo ir kaulų

Iš kraujo ir kaulų

2021 10 08

„Iš kraujo ir kaulų“ – antroji ciklo „Išrinktosios saga“ knyga, kurią galima skaityti ir kaip atskirą istoriją. „The New York Times“ bestselerių autorė Nora Roberts sukūrė nepaprastą pasaulį, parklupdytą mirtį sėjančio viruso. Sunykus technologijoms čia žmonės už savo gyvybę kovoja magija ir burtais.

Trilogiją pradėjo knyga „Pirmieji metai“. Netikėtas mirtį nešančio viruso proveržis kone per naktį nusiaubė pasaulį. Mirė daugiau nei pusė planetos gyventojų. Prasidėjo chaosas, subyrėjo technologijos, kuriomis visi taip tikėjo, o likę gyvi žmonės atrado bundančias magiškas galias. Deja, kaip ir visuomet, vieni jas naudoja geriems tikslams, o kiti išlaisvina juodąją savo pusę.

„Iš kraujo ir kaulų“ tęsia istoriją, besivystančią šiame naujame pasaulyje, tačiau nuo katastrofos prabėgo ne vieneri metai. Išlikusieji gavo galimybę susikurti naują realybę. Tačiau virusas nebuvo įprastas, jis pažadino keistas galias: gydyti, kenkti, nuspėti ateitį...

Pagrindinė veikėja Felona Svift nelabai ir pamena, kad kažkada buvo kitaip, tačiau jai lemta tapti Išrinktąja. Felona kartu su tėvais ir broliais gyvena taikiame ūkyje ir į išorinį pasaulį, kuriame siautėja gaujos bei religiniai fanatikai, nekiša nosies. Deja, mergina yra apdovanota ypatingomis galiomis, todėl jų išlaikyti paslaptyje greitai taps neįmanoma.

Trylikametė turi palikti šeimą ir mokytis kovoti bei ruoštis lemtingam gėrio ir blogio mūšiui. Feloną mokyti pradeda žynys Malikas, gyvenantis jau keletą šimtmečių. Mergaitei teks išmokti gydyti, kautis bei tinkamai panaudoti savo nepaprastas galias.

Rašytojos Nora Roberts knygoje „Iš kraujo ir kaulų“ kuriama nepaprasta atmosfera, kur tarp surūdijusių automobilių griaučių ir sutrūkinėjusio asfalto pozicijas atsikovoja laukinė gamta, o svarbią vietą užima paslaptinga magija. Skaitytojai savo atsiliepimuose šią maginės fantastikos žanro istoriją giria už nuotaiką, aplinką, įtraukiantį siužetą ir daugiasluoksnių veikėjų tarpusavio santykius.

„Iš kraujo ir kaulų“ patiks postapokaliptinių epų gerbėjams.

Nora Roberts (g. 1950) – visame pasaulyje populiari autorė, sukūrusi daugiau nei du šimtus romanų. Rašytojos knygų parduota jau daugiau nei 500 milijonų kopijų. Ji rašo meilės romanus, detektyvus, maginę fantastika ir kitų žanrų kūrinius.