Knygos

Haris Poteris ir Paslapčių kambarys. 2 dalis

2021 10 28

Jau perskaitėte rašytojos J. K. Rowling pirmąją knygą apie Harį Poterį ir kitų veikėjų nuotykius? Tada, neabejojame, kad norite daugiau! Magiškos intrigos, kovos ir draugystės tęsiasi knygoje „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“.

Pirmoji knyga baigėsi kartu su pirmaisiais Hario Poterio metais Hogvartso burtų mokykloje. Čia jaunasis burtininkas ne tik susirado draugų visam gyvenimui, bet ir įgijo priešų. Visgi, leisdamas atostogas savo giminaičių Durslių namuose berniukas svajoja sugrįžti į mokyklą. Nes dar niekas taip neskriaudė Hario, kaip jo teta, dėdė ir pusbrolis. Nekantriai skaičiuodamas laiką iki grįžimo į Hogvartsą Haris Poteris dar nežino, kas jo laukia!

Tačiau viskas ne taip paprasta, nes atrodo, kažkas iš magiškojo pasaulio daro viską, kad tik Haris pasiliktų giminaičių namuose. Dėdė ir teta jo išleisti nenori, o čia dar keistas namų elfas Dobis reikalauja pamiršti mokyklą. Pasprukęs iš namų skraidančiu automobiliu Haris lengviau atsikvepia, tačiau, pasirodo, kažkas užbūrė traukinių platformą ir jis kartu su Roniu pavėluoja į traukinį! Ar pavyks berniukams sėkmingai pasiekti mokyklą?

Knygoje „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ Hario Poterio ir draugų vėl laukia nuotykiai bei susidūrimas su amžinų priešų – Tuo, Kurio Nevalia Minėti! Haris, Ronis bei Hermiona pasineria į magijos mokslus, o tuo pačiu bando sužinoti, kas sustingo mokinius. Ieškodami atsakymų jaunieji burtininkai įsivels į įvairias intrigas, susiras naujų draugų ir, be abejo, padidins savo priešų sąrašą.

„Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ – antroji septynių knygų ciklo dalis. Knygos veikėjai nuolat auga, jiems tenkantys iššūkiai didėja, o siužetai tampa vis įtemptesni. J. K. Rowling tapo daugelio vaikų (ir ne tik!) mylimiausia autore!

Knygos skaitytojams patrauklios dėl talentingo autorės gebėjimo apjungti daugybę aktualių problemų. Rašytoja paliečia sunkios vaikystės, tėvų meilės stokos, draugystės, patyčių, paauglystės problemas, taip pat nagrinėja įvairias moralines vertybes.

J. K. Rowling (1965) – vaikų ir suaugusiųjų literatūros rašytoja. Ji išgarsėjo knygomis apie Harį Poterį. Visos septynios dalys buvo ekranizuotos ir taip pat susilaukė milžiniško populiarumo.