Knygos

Auksinis narvelis

2020 11 24

Švedų autorę Camilla Läckberg Lietuvos skaitytojai jau pažįsta iš anksčiau leistos, teigiamų apžvalgų sulaukusios, Fjelbakos serijos. Psichologinis trileris „Auksinis narvelis“ pradeda kitą, ne mažiau intriguojantį, ciklą. Čia pinasi kerštas, neištikimybė, seksualumas, paslaptys ir intrigos! Išduota moteris yra kerštinga ir gali eiti toli!

Apsikeisti gyvenimais su milijonieriaus Džeko žmona Fei norėtų kiekvienas. Žmonės dėl to net žudo. Ji gyvena itin prabangiame Stokholmo bute, turi nuostabų vyrą, kuris jai duoda viską, ko ši įsigeidžia, ir dukrą, kuri nušviečia visą pasaulį. Fei gyvenimas yra tiesiog tobulas. Bent jau taip atrodo iš šalies.

Tad kaip čia nutiko, kad ji atsidūrė policijos nuovadoje? Tiesa ta, kad Fei gyvenimas toli gražu nėra tokia, kokia atrodo. Tiesa ta, kad Fei nėra net tikrasis jos vardas. Ir dabar ji buvo pagauta. Tačiau moteris nepasiduos be kovos.

Istorija prasidėjo, kai Fei įsimylėjo žavų ir išlepintą bendramokslį Džeką. Jis nieko nestokojo, o ji sunkiai dirbo bėgdama nuo savo praeities. Kai mylimasis nusprendžia kurti savo telemarketingo verslą ir paprašo Fei pagalbos, ji iš karto sustabdo studijas ir dieną naktį dirba, kad tik padėtų Džekui.

Galiausiai ateina metas, kai Fei suvokia, kad ji yra labai turtinga namų šeimininkė ir mama, kurios vyras nutolo, išstūmė iš savo verslo ir dar ėmė priekaištauti bei visaip menkinti, pamiršęs žmonos auką veiklos pradžioje. Pagrindinė knygos veikėja nenustemba, kai paaiškėja, kad Džekas turi kitą mylimąją. Stropiai lipdytas gyvenimas ima eižėti.

Tačiau Fei ir praeityje teko kovoti už savo būvį, o keršto troškimas suteikia naujų jėgų… Melas, išdavystė, keršto schemos, manipuliavimas, purvinos paslaptys bei tamsūs psichologiniai žaidimai – šios knygos variklis.

Autorės Camilla Läckberg sukurto psichologinio trilerio „Auksinis narvelis“ veikėjai yra kupini purvinų paslapčių, o netikėtai kintantis siužetas kelią įtampą. Be jokios abejonės rašytoja yra žanro meistrė. Tą patvirtina ir knygos trumpame aprašyme minimi skaičiai – pasaulyje parduota jau beveik trisdešimt milijonų autorės knygų, kurios išverstos į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Skaitytojų ir kritikų atsiliepimai taip pat neleidžia abejoti – laukia puikus skaitinys.

„Auksinis narvelis“ – pirmoji serijos apie kerštingąją Fei dalis. 2019 metais knyga sukėlė sensaciją ir tapo perkamiausia gimtojoje šalyje. Nors autorė ir seniau rašė detektyvus, bet šis aštrus trileris gerokai skiriasi nuo kitų rašytojos darbų. Čia dar daugiau psichologinių elementų ir tamsos.

Camillos Läckberg – Švedijos autorė tituluojama kriminalinės literatūros karaliene, nors savo profesinę karjerą ji pradėjo versle. Visgi, nuo vaikystės rašyti mėgusi moteris, galiausiai atrado savo kelią. Rašytoja smarkiai išpopuliarėjo gavusi keletą prestižinių literatūrinių apdovanojimų, taip pat kelios jos knygos buvo adaptuotos serialams.

Iš švedų kalbos vertė Lina Balsevičienė.