Žiemos–pavasario „Auksinio proto“ sezonas Kelmėje

Sausio 15 dieną prasidėjęs „Auksinio proto“ žiemos-pavasario sezonas baigėsi balandžio 30. Šešiolika antradienių į Kelmės Žemaitės viešąją biblioteką rinkosi komandos, kurios be šio žaidimo neįsivaizduoja savo laisvalaikio. Iš pradžių žaidime startavo keturios kelmiškių komandos, tačiau vėliau į turnyrą įsijungė dar dvi. Pirmąsias keturias komandas („Jamam“, „Samariečiai“, „Kolegos“, „JGG-2“) juokais jau galima vadinti „etatinėmis“, nes jos bibliotekos organizuojamuose žaidimuose dalyvauja jau 5-6 metus. 

Džiugu, kad į „Auksinio proto“ kovas atėjo senjorai iš Trečiojo amžiaus universiteto, kuriuos į žaidimą pakvietė mokytojas Algimantas Armalis (komanda „TAU“) ir Lietuvos moksleivių sąjungos Kelmės rajono mokinių savivaldų informavimo centro komanda „LMS“, kurią subūrė LMS-o narys Benediktas Drungėla iš Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos. Komandas sudarė moksleiviai, mokytojai, tarnautojai, pensininkai, verslininkai... Žaidime nėra amžiaus cenzo, todėl čia dalyvauja ir jauni, ir vyresni, ir vaikai, ir tėvai, o jauniausias dalyvis buvo 14-metis Ignas Vaičiulis (komanda „Jamam“), vyriausiajai Janinai Urbelienei iš „Samariečių“ komandos – jau per septyniasdešimt.

Per šešiolika žaidimo turų, keitėsi lyderiaujančių komandų pozicijos, bet galutinėje įskaitoje nugalėtoja tapo „JGG-2“ komanda, kuri, beje, buvo laimėjusi ir rudens „Auksinio proto“ turnyrą. Šią komandą sudarė Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos istorijos mokytoja Rima Servienė (,,Auksinio proto“ žaidimas – tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, puiki proto mankšta. Žaidimui pasibaigus pradeda trūkti azarto, adrenalino, susitikimų su bendraminčiais“), anglų kalbos mokytoja Ineta Leščiauskienė („Auksinio proto“ vakarai – tai gera kompanija ir puikus komandinis žaidimas!“), gimnazistai: Aušrinė Mickūnaitė (,,Auksinis protas" man – tai vienas geriausių antradienio vakarų praleidimo būdų, kur ne tik smagiai pabūni su nuostabia komanda, bet ir sužinai daugybę įdomių dalykų, susiduri su netikėčiausiais klausimais, kartais ir su dar labiau netikėtais atsakymais), Vakarė Jokubaitytė („Man labai patinka dalyvauti „Auksinio proto“ žaidime, nes tai yra puikus antradienio vakaro praleidimas. Žaidimo metu sužinau daug negirdėtų faktų ir įgaunu naujų žinių, taip pat bendrauju su komandos nariais“), Titas Suveizdis (,,Auksiniuose protuose" dalyvauju todėl, kad tobulėju pats, daugiau sužinau apie mus supančią aplinką, pasaulį“), Edvinas Janavičius („Prasmingai praleidžiu vakarą draugų ir pažįstamų tarpe, kiekvieną antradienį išmokstu kažko naujo“) bei Kelmės krašto muziejaus darbuotojas Rimantas Serva.

Antrą vietą užėmė komanda „Kolegos“, kuri finišo tiesiojoje ir išsaugojo „sidabrinę“ vietą. Trečioji vieta atiteko „Samariečių“ komandai. Tačiau reikia pasidžiaugti ir kitomis komandomis: „Jamam“, „LMS“, „TAU“, nes jos irgi vertos gražių pagyrimo žodžių už puikų žaidimą ir gerą nuotaiką.

Nijolė Kančauskienė, Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka
Rolando Kančausko nuotraukos