Žemaitės bibliotekoje įvyko Knygų pristatymo konkursas

Lapkričio 6 d., antradienio popietę, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Didysis knygų pristatymo konkursas 2019“ atrankinis turas. Skaitymo skatinimo ir knygos populiarinimo konkurse dalyvavo bei kūrybiškumu, išradingumu ir puikiu pasiruošimu pristatant pasirinktas knygas stebino I-XII klasių Kelmės miesto ir rajono mokyklų mokiniai.

Konkurso atrankiniai turai buvo organizuojami iš anksto numatytose viešosiose bibliotekose. Atrankinių turų nugalėtojai (po tris iš kiekvienos bibliotekos: 1 dalyvis (ar dalyvių grupė) iš I–IV klasių, 1 – iš V–VIII klasių ir 1 – iš IX–XII klasių) deleguojami į baigiamąjį turą, kuris vyks lapkričio 14 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka Knygos pristatymo konkursus Šiauliuose organizuoja jau ne vienerius metus. Projekto tikslas – ugdyti regiono moksleivių skaitymo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, kelti skaitymo prestižą visuomenėje ir populiarinti kokybišką, vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą. 2019 m. prie gražios iniciatyvos jau trečią kartą prisijungė ir mūsų biblioteka.

Vaikų erdvėje moksleiviai susirinko iš Kelmės rajono Pakražančio ir Tytuvėnų gimnazijų, Vaiguvos Vlado Šimkaus ir „Aukuro“ pagrindinių mokyklų, „Kražantės“ progimnazijos. Mokinius atlydėjo mokytojos M. Puidokienė, D. Barauskienė, A. Stulpinienė, bibliotekininkės D. Galbuogienė. E. Laurinavičienė, kultūros darbuotoja D.Anankaitė bei tėveliai.

I–IV klasių grupėje labiausiai pasisekė Pakražančio gimnazijos mergaitėms Augustei Samuilytei bei Miglei Ūselytei, kurioms pasiruošti padėjo Pakražančio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų vadovė Danutė Anakaitė. Jos pristatė D. Šukio knygą „Skaniausiais vaikas“. Paguodos prizas atiteko M. Puidokienės auklėtiniams.

V–VIII klasių grupėje išradingiausiai bei labiausiai įtikino „Kražantės“ progimnazijos septintokės. Merginų auklėtoja Asta Stulpinienė. Pristatyta knyga A. Cicėnaitės „Niujorko respublika“. Visi dalyviai apdovanoti prizais bei padėkomis, o geriausieji – „kelialapiu“ į baigiamąjį konkursą Šiauliuose.

Danguolė Garnienė, Žemaitės biblioteka