Vlado Kalvaičio atminimo vakaras

Jau vieneri metai, kuomet mūsų tarpe nebėra Kelmės krašto šviesuolio, rašytojo Vlado Kalvaičio. Saulėtą rugsėjo 19-osios vakarą į Žemaitės viešąją biblioteką sugužėjo būrys V. Kalvaičio bičiulių, jo kūrybos gerbėjų kartu prisiminti šį kūrėją.

Sukūrę jaukią atmosferą, svečiai prisiminė tiek V. Kalvaičio nuopelnus, tiek įsimintiniausias akimirkas kartu, dalijosi rašytojo kūrybinėmis mintimis.

Vakarą pradėjo jo iniciatorė, V. Kalvaičio bičiulė Janina Skeberdienė, jai renginio metu talkino Kelmės profesinio rengimo centro kūrėjų klubo „Be rėmų“ vadovė Dalia Griškevičienė. Tarus sveikinimo žodį, pasidalinta V. O. „Krašto informacija“ rengtu reportažu, kuriame įamžinti V. Kalvaičio apmąstymai apie tremtį, kūrybą, gyvenimą. Jame sutikti žmonės, pasak rašytojo, jų istorijos ir patirtys tapo knygų veikėjų prototipais, kurie įpinti į netikėtus siužetus, ryškius epizodus, rafinuotus sakinius – juose persipina gyvenimo prasmės interpretacijos. Tačiau pats V. Kalvaitis buvo įsitikinęs, kad gyvenimas duotas tam, kad žmogus jame kažką nuveiktų, kažką paliktų. Tai ryškiai atsispindėjo ir jo paties gyvenime – V. Kalvaitis paliko didžiulį literatūrinį lobį, kurį ketvirtadienio vakarą jautriai skaitė ir godžiai klausė visi susirinkusieji.

Vakaro pabaigoje Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas apgailestavo, kad V. Kalvaitis nespėjo įvykdyti visų savo literatūrinių planų. Nepaisant to, rašytojas paliko ryškų pėdsaką ne tik Kelmės rajono, bet ir visos Lietuvos literatūros kloduose ir, žinoma, žmonių širdyse.

Živilė Terleckytė,
Žemaitės viešoji biblioteka

V.O. "Krašto informacija" reportažas "Rašytojas Vladas Kalvaitis"