Vidsodžio bibliotekoje – robotikos užsiėmimai

Šių metų lapkričio 7 d. Vidsodžio pagrindinės mokyklos 1–5 klasių mokiniai buvo pakviesti į robotikos užsiėmimus. Robotikos gudrybių Vidsodžio bibliotekoje vaikus mokė Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojas Rolandas Kančauskas, kuriam talkino bibliotekoje su robotikos pagrindais susipažinęs Gvidas Gajauskas.
 
Užsiėmimų metu, pasitelkus įvairius inovatyvius įrankius ir robotikos rinkinius, buvo mokomasi dirbti komandose, bendradarbiauti bei priimti sprendimus, padedančius įgyvendinti įvairias idėjas. Konstruodami mokiniai kantriai ir kūrybiškai sprendė iškilusias problemas. Užsiėmimų metu kiekvienas dalyvis galėjo padirbėti su robotikos rinkiniais, užduoti klausimus užsiėmimų vedantiesiems ir pamatyti, kaip didelės įvairių detalių krūvos virsta robotukais, kurie, įvedus programavimo komandas, palaipsniui atgyja.
 
Mokiniai buvo supažindinti ir su robotukais, skirtais pramogai. Jie taip pat sužinojo, kad šiais laikais robotai naudojami pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse – gamyboje, medicinoje, žmonių buityje. Robotų panaudojimo sritys ir galimybės nuolat plečiamos, todėl labai svarbu lavinti vaikų inovatyvius techninius gebėjimus pasitelkiant šiuolaikines pažinimo priemones – išmaniąsias informacines technologijas.
 
Ingrida Monkevičienė, Vidsodžio biblioteka