Velykėlės Užventyje

Užvenčio biblioteka kartu su Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos prailgintos grupės ir Kelmės maltiečių Užvenčio vaikų dienos centru dalyvavo konkurse „Vaikų Velykėlės 2019“, kurį inicijuoja UAB „Naisių vasara“. Šio konkurso tikslas – puoselėti lietuviškas tradicijas, ugdyti tautišką mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungti šeimas.

Šiais metais balandžio 3 d. Užvenčio bibliotekoje „Vaikų Velykėlės 2019“ prasidėjo parodos „Velykiniai paukščiai“ pristatymu. Parodos piešinių autorė – Gabija Kučinskaitė, gyvenanti Vokietijoje. Balandžio 10 d. į Užvenčio miestelio skverą rinkosi gausus būrys Kelmės maltiečių Užvenčio vaikų dienos centro auklėtinių, kuriuos atlydėjo mokytoja G. Montrimienė. Miestelio skvere vaikus pasitiko Velykų bobutė (Sigita Šatkauskaitė) ir Užvenčio padalinio Liolių socialinės globos seneliai, kurie ne tik linksmino susirinkusius, bet ir papasakojo apie Šv. Velykų papročius ir tradicijas. Šventės metu vaikai dalyvavo margučių ridenimo varžybose, piešė margučius ant popieriaus, taip pat puošė Velykų medį, atsakinėjo į klausimus, susijusius su Velykomis.

Už aktyvų dalyvavimą šventėje bibliotekos darbuotoja R. Karpienė kiekvienam dalyviui įteikė Vaidos ir Tomo Kučinskų, gyvenančių Vokietijoje, įsteigtas saldžias dovanėles ir žaislus. Taip pat kiekvienam dalyviui padovanota po I. Zarambaitės knygelę „Stebuklingi senelio batai“. Šias dovanas įsteigė pagrindinis konkurso organizatorius.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka