Vasara Pagryžuvyje palydėta su poezija, duona ir medumi

Rugpjūčio 26 dieną, po dvejų metų pertraukos, į Pagryžuvį sugrįžo poezijos paukštė. Jau šešioliktą kartą vasara palydėta tradiciniais literatūriniais skaitymais „Poezija – tai kelias iš vienos širdies į kitą“, kurie vyko Pagryžuvio bibliotekoje.

Maža, bet jauki bibliotekos erdvė buvo pilna poezijos kūrėjų ir mylėtojų iš Kauno, Klaipėdos, Pakruojo, Raseinių, Joniškio, Šiaulių ir, žinoma, Kelmės, Pagryžuvio bei Šedbarų.

Eiliuoto žodžio šventę pradėjusi bibliotekininkė Vilma Dichavičienė pasidžiaugė, kad Pagryžuvyje susirinko gausus būrys literatų, kuriems poezijos šventė – laukiama ir svarbi. Bibliotekininkai Dalia ir Antanas Galbuogiai, į sceną įnešę nueinančios vasaros ir ateinančio rudens simbolius – duoną ir medų, pasidalino įkvepiančiomis mintimis apie prasmingą grūdo kelią ir bičių darbštumą.

Vėliau renginio vedėjai – pagryžuviškė Irma Diminskienė ir Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ vadovas Viktoras Gulbinas – kvietė atvykusius poetus skaityti savo eiles. Skambėjo šilti, jausmingi posmai gimtajam kraštui, vasarai, gamtos grožiui, meilei, ne tik lietuvių, bet ir latvių kalba. Būta humoristinių ir satyrinių posmų. Kiekvienas, skaitęs savo eiles, buvo apdovanotas indeliu medaus „Auksinis eleksyras“.

Šiais metais literatūrinius skaitymus pagerbė ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė. Ji palinkėjo šventės dalyviams kūrybinės ugnies, pasidalinti savo kūryba su kitais, išgirsti ir pasidžiaugti kitų kūrėjų poezija. Poezijos šventėje dalyvavo ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė.

Po renginio, šiltai bendraujant prie kavos puodelio, literatams ir svečiams buvo pristatyta Irmos Diminskienės fotografijų paroda „Formuojant (ne)kasdienybę“. Parodos autorė nedaugžodžiavo. Anot jos, kasdienybėje kartais norisi pašėlioti, pajuokauti ir papokštauti, todėl ir atsiranda tokios neįprastos užfiksuotos akimirkos.

Atsisveikinat su poezijos kūrėjais ir mylėtojais, visi buvo pakviesti moliniame dubenėlyje išraižyti savo inicialus, kaip draugystės ir kūrybos simbolį. O po dvejų metų, sugrįžus į Pagryžuvį ir pažvelgus į šį dubenį, prisiminti šiųmetinius literatūrinius skaitymus, kur beišeinanti vasara buvo palydėta su poezija, duona ir medumi.

Pagryžuvio biblioteka dėkoja šventės rėmėjams – Tytuvėnų apylinkių seniūnijai, Antanui Galbuogiui ir visiems, prisidėjusiems prie poezijos šventės organizavimo.

Vilma Dichavičienė, Pagryžuvio biblioteka