Užvenčio bibliotekoje vaikai kūrė viršelius knygoms

Šių metų liepos 19 dieną Užvenčio bibliotekoje svečiavosi Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos, Kaunatavos filialo bibliotekininkė Vilija Jocienė, kuri pristatė savo darbų parodą „Knygos šventinė suknelė“ ir pravedė edukacinį užsiėmimą.

V. Jocienė – ne tik bibliotekininkė, bet ir įvairių papuošalų autorė. Ji lanko keramikos studiją suaugusiems Viekšniuose, mėgsta lipdyti molinius kvapius papuošalus, lėkštes ir paukštelius. Be to, daro papuošalus su džiovintomis gėlėmis. Augalai Vilijai – mėgstama priemonė įvairiems kūrybos darbams, tad juos naudoja ne tik papuošaluose, bet ir atspaudams (kontaktiniam dažymui), paveikslams ir šalikams. Būdama bibliotekininke, Vilija sukaupė nemažą knygų skirtukų kolekciją, kurių dauguma yra sukurti pačios.

Pristatydama parodą, Vilija pasakojo, kad ankščiau knygos buvo labai saugomos ir vertinamos. Dažnas paėmęs skaityti knygą ją aplenkdavo – aplankalą nusipirkdavo ar pasigamindavo. Neretai jis būdavo kaip meno kūrinys, pagamintas iš medžiagos, popieriaus ar net odos. Taip kilo mintis surengti savo rankomis ir bibliotekos lankytojų sukurtų knygos aplankalų parodą „Knygos šventinė suknelė“. Ši paroda tradicinė ir rengiama per Nacionalinę bibliotekų savaitę. „Daugelį jų pagaminusi esu pati, bet prisijungia ir bibliotekos skaitytojai. Kasmet paroda didėja ir plečiasi. Knygų viršeliai tampa įdomesni, įvairesni ir originalesni“, – kalbėjo kūrinių autorė.

Vėliau Vilija pravedė edukacinį užsiėmimą, kuriame vaikai patys galėjo susikurti savo knygos viršelį. Naudojamas popierius, lauko gėlės, iškarpos tapo išskirtiniais kūriniais – knygų viršeliais, kuriuos bibliotekininkė laminavo ir kiekvienam padovanojo. Meninis kūrybiškumas, idėjų gausumas ir originalumas atsispindėjo kiekviename vaiko kūrinyje.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka