Užvenčio bibliotekoje surengta tautodailės paroda

Gegužės 15 d. Užvenčio bibliotekoje vyko parodos „Molis suveda ir sušildo“ pristatymas ir edukaciniai mokymai. Parodą pristatė ir edukacinius mokymus pravedė tautodailininkas Aleksandras Filipavičius su žmona Albina bei Birutė Banienė. Į parodos pristatymą atvyko Kelmės maltiečių Užvenčio vaikų dienos centro auklėtiniai, kuriuos atlydėjo mokytoja G. Montrimienė ir Užvenčio padalinio Liolių socialinės globos seneliai su užimtumo specialiste Sigita Šatkauskaite.

Susirinkusiems parodos autoriai papasakojo apie savo kuriamus darbus, apie molio rūšis, iš kur jo gauti, kaip molis paruošiamas darbui bei ko reikia, kad darbai gerai išdegtų ir nesutrūkinėtų. Tautodailininką atlydėjo žmona Albina, kuri padeda vyrui atlikti molio darbų apdailą, juos glazūruoja, dažo dažais, parenka darbams spalvas.

Antroje popietės dalyje svečiai vedė edukacinį užsiėmimą. Visi susirinkusieji galėjo nusilipdyti iš molio po sau patinkantį darbelį. Į šią įdomią veiklą įsitraukė ir suaugusieji, ir vaikai: minkė rankomis, kočiojo kočėlu, formavo, piršteliais lygino, šlapino vandeniu, puošė ornamentais.   Svarbiausia, kad visi turėjo progą pasigaminti sau po individualų kūrinį. O darbų buvo sukurta pačių įvairiausių: pelėdžiukų, vazelių, padėklų, dubenėlių, pieštukinių, pasagėlių, širdelių ir kt. Panorusiems turėti išdegtus užbaigtus darbelius, A. Filipavičius pažadėjo gaminius nuglazūruoti, išdeginti ir atvežti į biblioteką.

Vaikams molis – lyg terapijos priemonė, sugėrusi neigiamas emocijas. O pats lipdymo procesas, suteikė ir naujų įgūdžių, ir gražių akimirkų dirbant drauge.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka