Užvenčio bibliotekoje – „Šiaurės herojai"

Užvenčio biblioteka savo mažuosius skaitytojus pakvietė į tradicinės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, skatinančius puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Šiaurės herojai“.

Lapkričio 12 d. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė prasidėjo garsiniais šviesos ir žodžio skaitymais iš švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas“. Tai istorija, pasakojanti apie mergaitę Lisą, kuriai visai nepatinka naujoje mokykloje, nes iš jos tyčiojasi berniukų gauja. Slėpdamasi nuo jų, mergaitė kasdien bėga į biblioteką, kurioje vieną dieną mergaitė randa ypatingą knygą. Joje rašoma, kaip išsiugdyti 101 galią, reikalingą superherojui.

Bibliotekoje visą savaitė vyko renginiai: vaikai galėjo dalyvauti piešinių konkurse „Knygų herojai vaikų piešiniuose“, viktorinoje „Ką aš žinau apie Šiaurę“, kurios klausimų tema – šiaurės šalys ir šių šalių literatūra, taip pat susipažinti su spaudinių paroda „Skandinaviškų knygų vaivorykštė“.

Visos savaitės metu vaikai ugdė kūrybinius, skaitymo gebėjimus, susipažino su Šiaurės šalių literatūra. Visus Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyvius bibliotekininkė apdovanojo dovanėlėmis.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka