Užvenčio bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai „Naminukas – geroji namų dvasia“

Š. m.  liepos 27 d. Užvenčio bibliotekoje  vyko edukaciniai užsiėmimai „Naminukas – geroji namų dvasia“.  Bibliotekos darbuotoja Regina Karpienė pristatė į svečius atvykusią Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Minupių universalaus daugiafunkcinio centro vadovę Euriką Drungilienę.

Edukaciniai užsiėmimai prasidėjo pristatymu apie naminukus. Pasak R. Karpienės, visi yra girdėję apie naminuką. Vieni tiki, kiti šaiposi, dar kiti nežino ir ką galvoti, kiti kuria legendas. Naminukas - kaip sargas, kuris saugo namus. Vaizduojamas kaip senas vyras labai mažo ūgio su didžiule barzda ir  turi magiškų galių, išpranašauja ateitį, gali išgydyti žmones ir gyvulius. Dažniausiai jis apsigyvena namuose ir įsikuria nuošaliose vietose: už viryklės, pastogėje, kamine. Naminukas stebi ir saugo namus  nuo piktųjų dvasių, mėgsta tvarką ir švarą namuose, nemėgsta tinginių. Jeigu naminukas supyksta, pradeda belstis į duris, langus, neleidžia naktimis miegoti, skleidžia šiurpius garsus, kaukia.

Eurika Drungilienė kalbėjo, kad visi mėgsta pasakas, nes jose yra stebuklų. Vaikams tereikia patikėti, kad jų gyvenime stebuklams taip pat yra vietos. Eurika išdalino vaikams lininius maišelius, prikimštus vatos, sakydama edukacinių užsiėmimų dalyviams, kad šiandiena jie patys susikurs sau stebuklą, naminuką – talismaną. Vaikai stebėjosi, ką galimą padaryti su tuo maišeliu, bet kai prie linų gumulėlio buvo priklijuota nosytė, barzda, ūsai, akys, padaryta šukuosena, uždėti bateliai, jis virto neįtikėtinu mažučiuku senučiuku – naminuku. Visi edukacinių užsiėmimų dalyvių pagaminti naminukai apsigyveno pas vaikučius namuose ir saugos nuo piktų dvasių, nelaimių.

Regina Karpienė, Užvenčio biblioteka