Tytuvėnuose vėl susitiko pasakų knygų herojai...

Tarptautinė vaikų knygos diena Tytuvėnuose šiemet tradiciškai paminėta knygų herojų eitynėmis, kurios balandžio 10 d. subūrė didelį būrį tytuvėniškių ir svečių. Jau penktųjų eitynių dalyviai, įsikūniję į gražiausių kūrinių vaikams herojus, susitiko miesto bibliotekoje, o vėliau pasklido po miesto aikštę, žaismingai nusiteikę ir linksmai kelionei pakviesti žinomų knygų vaikams personažų – Merės Popins (Dalia Galbuogienė) ir Pepės (Ugnė Papartytė), lankėsi ir pramogavo miesto įstaigose.

Prie tytuvėniškų šį kartą prisijungė svečiai iš Raseinių rajono Gylių mokyklos, atlydėti mokytojos Jūratės Širkuvienės, Kelmės rajono Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro mokinukai – pasakų personažai kartu su mokytoja Violeta Sinkiene ir į įvairius knygų herojus trumpam „pavirtę“ Kelmės, Pagryžuvio, Mockaičių, Maironių ir Šedbarų bibliotekų darbuotojai.

Pavasarinės saulės spindulių lydimus ir smagiai skanduojančius, spalvingos eisenos dalyvius miesto centrinėje aikštėje, skambant nuotaikingoms melodijoms, pasitiko Tytuvėnų kultūros centro darbuotojai Monika Sakienė ir Regimantas Zenauskas. Vaikų mėgiamas personažas Kakė Makė, įkūnytas Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus mokytojos Editos Tamašauskienės, apipylęs pramogautojus spalvotais burbulais, kartu pašėlioti pakvietė gražuoles princeses, fėjas, riterius bei savo kompanijos veikėjus Pimpačkiuką ir linksmuolį tigriuką, kuriuos įkūnijo mokytojos Sigita Paldavičienė ir Jūratė Malčiuvienė.

Po linksmų atrakcijų miesto aikštėje, eitynių dalyviai pasuko Tytuvėnų gimnazijos link. Čia jau mojo ir užsukti kvietė kita linksmų personažų – raganaičių, kuriomis šį kartą tapo gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė, direktoriaus pavaduotoja Vilija Volskienė, socialinės darbuotojos Lina Gečienė, Rima Pažerauskienė, Irmina Stonkienė, kompanija. Svetingai sutikti ir jaukiai įsitaisę gimnazijos aktų salėje, keliauninkai stebėjo įspūdingą jaunųjų džentelmenų pasirodymą, kurį parengė Tytuvėnų gimnazijos pirmaklasiai kartu su mokytoja Sniegina Venckūnienė, išklausė šiųmetį sveikinimą, sukurtą žymios latvių rašytojos Inese Zandere. Jį vaikų knygos gerbėjams improvizuotai ir žaismingai perskaitė Raganiūtė (V. Volskienė) ir Bitutė (L. Gečienė), primindamos, kad knyga vaikams – ne tik paslaptis, bet ir didelė jėga, kad per mažus dalykus atsiveria dideli...  

Tradicinė šių eitynių vedlė Merė Popins (Dalia Galbuogienė) neslėpė džiaugsmo, matydama tokį gausų vaikiškos knygos mylėtojų – vaikų ir suaugusiųjų būrį ir dėkojo visiems, penkerius metus prisidėjusiems prie šios tradicijos puoselėjimo. Smagų pasakų personažų sambūrį užbaigė paslaptingas magijos šou, kurį dovanojo iliuzionistas Rolandas Kančauskas, o nuotaikingas akimirkas fotoaparatu fiksavo mokytoja Bronislava Buchienė, vaizdo kamera – operatorius Kypsas (V. Dichavičienė).


Dalia Galbuogienė, Tytuvėnų biblioteka