Tautodailės paroda Maironių bibliotekoje

Šių metų sausio 23 dieną Maironių bibliotekoje vyko tautodailininko Aleksandro Filipavičiaus ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokytojos Birutės Banienės darbų iš molio ir medžio parodos „Prikelti antram gyvenimui“ pristatymas. Renginyje dalyvavo vietos gyventojai ir Maironių pagrindinės mokyklos mokiniai, atlydėti mokytojos Laimos Stonienės.

Parodoje eksponuojami 42 keramikos darbai ir 15 darbų iš medžio. Didesnė eksponatų dalis – A. Filipavičiaus. Keramikos darbus tautodailininkas kuria jau daugiau nei penkerius metus. Kūrėjas papasakojo apie molį, jo rūšis ir apie tai, kokį ilgą kelią jis turi nueiti, kad taptų patraukliu daiktu. Pasak A. Filipavičiaus pats lipdymo procesas suteikia jam daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Su savo darbais tautodailininkas dalyvauja amatų mugėse ir įvairiose parodose. Jo pirmasis ir pats didžiausias iš medžio išdrožtas kūrinys buvo skirtas Šiaulėnų miestelio 520 metų jubiliejui.

Mokytoja B. Banienė anksčiau darydavo paveikslus iš džiovintų gėlių. O dabar ji laisvalaikiu lipdo iš molio. Parodos autoriai visus dalyvius pakvietė į edukacinę lipdymo iš molio pamokėlę, kurioje mielai dalyvavo ir vaikai, ir suaugusieji. Dalyviai pasidžiaugė smagiu lipdymo iš molio procesu, savo sukurtais darbais.

Parodos atidarymo metu darbų autoriams bibliotekos darbuotoja B. Paliulienė padėkojo už gražią parodą, kuria Maironių bibliotekos lankytojai galės grožėtis visą mėnesį.

Birutė Paliulienė, Maironių biblioteka