Sveiko maisto ABC

Balandžio 8 dieną Lykšilio bibliotekoje vyko Pasaulinei sveikatos dienai skirta moterų sueiga „Sveiko maisto ABC“. Apie sveikos gyvensenos, maisto pasirinkimo įtaką mūsų sveikatai kalbama nuolat. Tačiau, kodėl dažniausiai tai tampa svarbu tik tada, kai susergame? Apie tai ir diskutavo bibliotekoje susirinkusios moterys.

Bibliotekininkė D. Šidlauskienė pristatė informacinius lankstinukus „Sveikiau maitinkis, kad geriau jaustumeisi“, kuriuose išdėstyti svarbiausi sveikos gyvensenos patarimai, įdomūs faktai apie maistą. Moterys dalyvavo sveikos mitybos viktorinoje, pasitikrino savo žinias apie pagrindinius subalansuotos mitybos principus, produktų maistinę vertę, vitaminų ir mineralinių medžiagų įtaką įvairių ligų prevencijai. Sužinojo, kurie vaisiai ir uogos tokie naudingi, jog gali padėti metant svorį, sumažinti uždegiminius procesus bei vėžio riziką, gerinti širdies veiklą, atmintį, miegą.

Bibliotekoje veikė sveiko maisto receptų, sveikatinimo knygų paroda. Sueigos dalyvės vaišinosi kvapnia pačių augintų žolelių arbata, pagardinta naminiu medumi, dalijosi receptais ir sukaupta patirtimi.

Dainora Šidlauskienė, Lykšilio biblioteka