Suokalbis bibliotekoje!

Penktadienį, balandžio 13 d., Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vyko tikrų tikriausias suokalbis tarp Klaipėdos ir Kelmės! Suokalbį iniciavo ir gitara grojo, dainavo, pasakojo bardas Jonas Baltokas, eiles skaitė ir kartais „dykinėjo“ Edita Miravičiūtė, pritariančiu vokalu buvo Vilija Gruodytė-Šeputienė, pritariančia gitara grojo Ramūnas Šeputis.
Iš tiesų „Suokalbis“ – poezijos ir muzikos valanda, dialogas tarp poeto ir muzikanto, tarp skaitančiojo ir dainuojančiojo. „Kartais poetai kurdami ir vienas kito nepažinodami, netgi nematę vienas kito tekstų, sugeba susikalbėti kažkokiame kosminiame lygmenyje. Ir tas susikalbėjimas toks gražus, kad mes su Edita sukūrę pradinį programos variantą nustebome, kaip viskas dera tarpusavyje. Taip gimė „Suokalbis“, – kalbėjo J. Baltokas.

Programoje skambėjo Donaldo Kajoko, Stasio Jonausko, Aido Marčėno, Marcelijaus Martinaičio, Arno Ališausko, Irminos Viningienės eilės ir dainos. Atlikėjai pasakojo, kad nors jie pasirinko poetinį, muzikinį „Suokalbio“ variantą, tačiau kartais suokalbiai vyksta ir buityje. Iš šalies klausant atrodytų, kad du žmonės kalba apie skirtingus dalykus, o iš tiesų jie kalba tą patį. Šiuos savo žodžius puikiai iliustravo etiudu pagal lenkų poetės Vislavos Šimborskos tekstą. Taip suokalbio valanda pralėkė nepaprastai greitai, primindama susirinkusiems vasarą, svajones ir... Paryžių!
Reportažą žiūrėkite čia:

Milda Nekrašė, Žemaitės viešoji biblioteka