Suaugusiųjų mokymosi savaitė Šaltenių bibliotekoje

Šių metų lapkričio 21 d. edukaciniais mokymais Šaltenių biblioteka įsijungė į Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim“ renginius. Tai 20-toji suaugusiųjų mokymosi savaitė, prie kurios kiekvienais metais kviečia prisidėti Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija. Šie mokymai skiriami suaugusiųjų mokymuisi visose gyvenimo srityse, parodyti suaugusiųjų bendruomenei mokymosi galimybes, atskleisti mokymosi patrauklumą, apžvelgti mokymosi pažangą.

Šalteniškiai rinkosi į edukacinius mokymus „Nuo rankdarbių iki išmaniųjų technologijų...“, kuriuos pravedė Šaukėnų amatų centro vyresnioji etninės kultūros specialistė G. Urmonienė.

Kadangi artėja švenčių laukimo laikotarpis, mokymų dalyviams buvo sudarytos sąlygos pasigaminti rankų darbo dovanų maišelius ir išradingai juos papuošti gamtinėmis medžiagomis: džiovintais lapeliais, gėlytėmis, šakelėmis. Mokymų dalyviai taip pat sužinojo, kokiose internetinėse svetainėse galima rasti dovanų pasigaminimo idėjų. Šis rudeniškas pasibuvimas, pasimokymas kartu kurti jau tampa gražia šalteniškių tradicija. Trečius metus iš eilės Šaukėnų amatų centro vyresnioji etninės kultūros specialistė G. Urmonienė su šalteniškiais dalijasi ne tik rankdarbių naujovėmis, bet ir primena mūsų protėvių naudotas rankdarbių gaminimo technologijas, papročius, tradicijas.

Ramunė Railienė, Šaltenių biblioteka