Skuodiškių tautodailininkių kūrinių paroda

Balandžio 10 d. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje pristatyta tautodailininkės, meno kūrėjos Elvitos Šeputaitės karpinių ir tautodailininkės Birutės Šeputienės pintų juostų paroda.

E. Šeputaitė yra surengusi daugiau nei keturiasdešimt personalinių karpinių parodų, dalyvauja bendrose parodose. Jos karpiniai eksponuoti Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje. E. Šeputaitės karpiniais iliustruota poetės Gražinos Daukantienės eilėraščių knyga „Rudenės laimės pėdsakais“, darbai publikuoti leidiniuose „Tautodailės metraštis“ (2008 ir 2013), F. Marcinko monografijoje „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ (2010), leidinyje „Vilnius – vartai į Žemaitiją 2012“, žurnale „Rankdarbiai“. 

„Karpymas man – saviraiškos būdas. Mano karpinių tematika įvairi – nuo tradicinių liaudiškų iki savitų kūrinių, vaizduojančių dekoratyvines abstrakčias kompozicijas. Karpydama siekiu išsaugoti ir puoselėti karpymo iš popieriaus tradicijas, liaudies meno simboliką. Idėjų semiuosi iš liaudies meno, gamtos, kelionių. Mėgstu karpyti asimetrinius karpinius, juos karpau žirklutėmis iš vientiso lapo, neklijuoju iš dalelių, nemėgstu kopijuoti. Karpiniams pavadinimų nerašau – palieku matymo ir mąstymo laisvę žvelgiantiems į mano karpinį“, – taip apie savo kūrinius ir kūrybos procesą pasakoja menininkė. 

Juostų pynėja tautodailininkė B. Šeputienė nuo 2008 metų dalyvauja tradicinėse kalėdinių ir velykinių darbų parodose Skuode, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus organizuojamose „Aukso vainiko“ parodose, demonstruoja juostų pynimą miesto šventėse, veda edukacinius užsiėmimus. 

Skuodiškių tautodailininkių karpinių ir pintų juostų paroda Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje veiks visą balandžio mėnesį. Kviečiame apsilankyti!

Virginija Navikienė, Žemaitės viešoji biblioteka