Skaitytojų įrašymo dienos „Eikim, tėveli, į biblioteką“

Balandžio 1–15 dienomis Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vyko vaikų įrašymo į skaitytojus dienos „Eikim, tėveli, į biblioteką“.
Tai tradicinis bibliotekos renginys, kviečiantis mažiausius pirmą kartą apsilankyti, susipažinti su naudojimosi biblioteka taisyklėmis bei teikiamomis paslaugomis. Vaikų erdvėje organizuotos įvairios veiklos. Vaikai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose, garsiniuose skaitymuose, piešė bei spalvino, taip pat jaunųjų skaitytojų laukė jiems skirti leidiniai, stalo žaidimai. Vaikų erdvėje – visuomet atviros pasakų kambario durys su netikėtai pasirodančiu linksmuoju pasakotoju, knygų žinovu Drevinuku, interaktyvios grindys arba kitaip „gyvos“ grindys, erdvi skaitykla, vaikiškų knygelių fondas, nemokamas internetas – visa tai miestelio vaikus vilioja lankytis bibliotekoje kasdien. Skaitytojų įrašymo dienomis bibliotekoje pirmąkart apsilankė Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio-pradinio ugdymo skyriaus, Elvyravos pagrindinės mokyklos, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos bei „Kražantės“ progimnazijos pradinukai.

Balandžio 6 d. gražiai į skaitytojų įrašymo dienas įsipynė ir Saugaus eismo diena, kuri vyksta visoje Lietuvoje. Visiems apsilankiusiems vaikų erdvėje buvo dovanojami atšvaitai, vyresnieji sprendė saugaus eismo testus bei atsakinėjo į klausimus. Teisingai išsprendusiems – ne tik atšvaitai, bet ir liemenės. Prizus įsteigė bibliotekos globėja Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus komisarė inspektorė, knygos „Kelių eismo taisyklės vaikams“ autorė Aistė Dijokaitė.

Balandžio 12 d. bibliotekos erdvę pripildė nuotaikingai nusiteikę „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pirmaklasiai kartu su mokytojomis Salomėja Grišiuvienė ir Lida Giržadienė bei „Kražantės“ progimnazijos antrokai, atlydėti auklėtojos Linos Armonienės. Skaitytojų įrašymo dienų proga surengta šventė „Radžių karuselė“. Savo mintimis apie skaitymą pasidalino bibliotekos darbuotoja D. Garnienė, kuri ir pakvietė mažuosius šventės dalyvius tapti bibliotekos skaitytojais. Šventėje dalyvavo Pagryžuvio ir Tytuvėnų bibliotekų darbuotojos Dalia Galbuogienė bei Vilma Dichavičienė, kurios tapusios šmaikštuole Mere Popins ir padūkusia Raganaite vaikus įtraukė į nuotaikingą edukacinį užsiėmimą: vaikai deklamavo, dainavo, skaičiavo, „keliavo“ po Lietuvą...

Skaitytojų įrašymo dienomis bibliotekos vaikų erdvėje veikė skuodiškės tautodailininkės Birutės Šeputienės pintų juostų paroda, kuri lankytojams buvo pristatyta balandžio 10 d. Jaunieji skaitytojai galėjo pasidžiaugti įspūdingomis, net šešių metrų ryškiomis juostomis. Pačius mažiausius ypač domino žaislinių knygelių paroda „Mes galime skaityti ir žaisti“. Lentynoje buvo galima rasti „dainuojančių“, „grojančių“, minkštų, labai didelių ir visai mažyčių knygelių, su storais ir plonais puslapiais.
Skaitymas yra vienas iš geriausių būdų, padedančių augančiajam vaikui tobulėti, suteikiantis naujų žinių bei patirčių. Tikimės, kad būsimiems bibliotekos lankytojams vaikų erdvė taps susitikimų, pažinimo vieta. Dėkojame mokytojoms bei auklėtojoms už kūrybingą bendravimą, o pirmą kartą apsilankiusiems mažiesiems linkime nepamiršti tako į biblioteką.

Vyr. bibliotekininkė Danguolė Garnienė