Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

„Esu labai dėkinga už organizuotus kursus, tai ypač svarbu mums, senjorams. Gyvenimas vis juda pirmyn, bet jau  su naujomis žiniomis“, – sako Zina Šiumberevičienė, 72-iejų metų Pagryžuvio kaimo gyventoja, projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvė. Jai pritaria Žalpių bibliotekos skaitytoja senjorė Genovaitė Vasiliauskienė: „Per mokymus išsamiau susipažinau su IT pasiekimais buityje, medicinoje, aptarnavimo srityje. Pagilinau žinias internetinėje bankininkystėje, net  susikūriau facebook profilį“.  Liolių gyventoja Regina Grinienė džiaugiasi, kad dalyvavo  mokymuose, nes sužinojo, „kad debesys, pasirodo, yra ne tik danguje, bet ir kompiuteryje, – sako moteris. – Pagaliau išmokau apsipirkti internetu.“                                                                                                                 

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų padalinių gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas”,  „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

„Esame gerai pasiruošę mokyti rajono gyventojus. Šiuo metu skaitmeninio raštingumo rajone jau apmokyta daugiau nei 400 gyventojų. Džiaugiamės, kad mūsų bibliotekininkai, kurie veda mokymus, yra tikri profesionalai, o jų kompetencijas teigiamai įvertinti jau turėjo galimybę ir mokymų dalyviai, – sako Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė. – Mokymai vyksta viešosios bibliotekos padaliniuose ir viešosios bibliotekos jaunimo inovatyvioje  erdvėje, jau peraugusioje į universalią mūsų ir JŪSŲ INOVATYVIĄ ERDVĘ (JIE), kurioje vykstančios veiklos domina tiek vaikus, tiek jaunimą, tiek senjorus“.

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės telefonu 8 620 20 961, e. paštu mokymai@vipt.lt arba atvykite į artimiausią biblioteką.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

 Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos informacija