Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas –  skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiais metais ji buvo minima lapkričio 12-16 dienomis, o savaitės tema - „Šiaurės herojai“. Jos metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų kasmet prisijungia prie šios, jau tradicine tapusios, akcijos, o tarp jų – ir Liolių biblioteka.

 Literatūros savaitė pradėta skaitymais „Auštant“ (skaitymai vaikams) žvakių šviesoje, kurių metu buvo skaitomos T. Parvelo „Elė ir draugai“ ir M. Kunno „Robinas Hudas“ knygos. Skaitymai vyko net tris rytmečius, o juose dalyvavo Liolių pagrindinės mokyklos 2-6 klasių mokiniai su mokytojomis D. Savickiene, J. Bialagloviene ir L. Dzimidiene. Taip pat vaikai atsakinėjo į klausimus apie šiaurės šalių herojus, rašytojus, šalis, žaidė žaidimą „Geras žodis draugui“. Susipažinus su literatūra, norintieji galėjo pasidaryti superherojaus kaukę. Visą savaitę bibliotekoje veikė parodėlė, kurioje buvo galima susipažinti su Šiaurės šalių knygomis apie herojus.

Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama jau 22 kartą. Ši šventė primena senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progą vaikams ir suaugusiesiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečia tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

 Asta Gedraitienė, Liolių biblioteka